۷۰۰۰ فرصت شغلی در استان کرمان وجود دارد

۷۰۰۰ فرصت شغلی در استان کرمان وجود دارد

رفسنجان - نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان کرمان هفت هزار فرصت شغلی در سه دسته کار وجود دارد که تنها چهار هزار فرصت شغلی وجود دارد که بدون متخصص است.

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد انارکی محمدی بعدازظهر پنجشنبه در آئین کلنگ زنی هنرستان امام رضا (ع) در رفسنجان، اظهار داشت: در شرایط سختی که در کشور وجود دارد می‌توان حرکت کرد و خوشبختانه کارهای خیرین در این شرایط قابل ستایش است.

وی با بیان اینکه متأسفانه امروز در کشور بحث اشتغال و بیکاری را داریم، تصریح کرد: در استان کرمان هفت هزار فرصت شغلی داریم ولی از این تعداد سه دسته کار داریم یکی از این دسته‌ها برای کسانی است که مهارت سختی لازم است و حدود چهار هزار فرد دارای مهارت نداریم که کاربلد باشند مثلاً رشته‌های مکانیکی، برقکاری و … را نیاز داریم اما افردا کاربلد در این رسته‌ها در این استان وجود ندارد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس تصریح کرد: چهار میلیون نفر در صف اشتغال کشور هستند، در دنیا کشورهایی مانند آلمان و کشورهای اروپایی دوگانه عمل می‌کنند آموزش و عمل را در هنرستان‌های فنی شأن به کار می‌گیرند و پایه اساس شأن هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای است.

محمدی انارکی با تأکید بر اینکه باید مدارس و دانشگاه‌های ما به سمت مهارت در کنار آموزش روند، عنوان کرد: متأسفانه در ایران نگاه به هنرستان بحث ضعیف بودن دانش آموز است اما در کشورهای پیشرفته افراد خلاق و متفکر و مبتکر از هنرستان خارج می‌شوند. باید بخش تجاری هنرستان را راه اندازی کنیم.

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان نیز در این مراسم گفت: اندیشه والای سخاوتمندانه و خیرخواهانه خانواده امین را می‌ستایم.

حسین تقوی افزود: امیدواریم شاهد ارتقای سطح کیفی آموزش باشیم چرا که نیازمند فارع التحصیلان متخصص هستیم که از همین چرخه آموزش ایجاد می‌شوند.