۸۰ مغازه خسارت دیده از آتش سوزی در بازار تبریز بیمه هستند

۸۰ مغازه خسارت دیده از آتش سوزی در بازار تبریز بیمه هستند

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۱۲۵ مغازه بر اثر آتش سوزی بازار تبریز خسارت دیدند، گفت: ۸۰ مغازه خسارت دیده از آتش سوزی در بازار بیمه هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز پنج شنبه در نشست هماهنگی برای جبران خسارت‌ها و بازسازی بخش‌های آسیب‌دیده از آتش‌سوزی اخیر در بازار تبریز گفت: تمهیدات ویژه برای جبران خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی در بازار تبریز پیش‌بینی شده است.

وی سپس با اشاره به اینکه شهرداری تبریز برای ادامه کسب‌وکار واحدهای آسیب‌دیده مغازه در اختیار اصناف قرار می‌دهد، گفت: برای همین منظور ۱۰۰ مغازه جایگزین به صورت رایگان تا یک سال در اختیار مالکان مغازه‌های خسارت دیده بازار تبریز قرار می‌گیرد.

پورمحمدی سپس در خصوص نحوه پرداخت خسارت‌های بازاریان گفت: چک‌های جبران خسارت واحدهای تحت پوشش بیمه از سوی شرکت‌های بیمه صادر شده و طی امروز و فردا تحویل مالکان این مغازه‌های خسارت دیده می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه برای واحدهایی که بیمه نیستند نیز وام‌های با کارمزد پایین داده می‌شود، ادامه داد: وزیر کشور نیز در تماس تلفنی که داشت قول مساعدت برای جبران خسارت را نیز داد، البته اگر علت حادثه مشخص شود شاید از منابع دیگر این خسارت جبران شود.

وی در خصوص دلایل این آتش سوزی نیز گفت: دلایل این آتش سوزی به زودی اعلام می‌شود و کارشناسان دادگستری و سازمان آتش نشانی تبریز در حال بررسی علل آن هستند.

گفتنی است ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت امسال آتش سوزی مهیبی در سرای «ایکی قاپیلار» بازار تاریخی و مسقف تبریز به آتش نشانی اطلاع داده و پس از ۵ ساعت خاموش شد. این آتش به ۱۲۵ مغازه بازار خسارت‌های بالایی وارد کرد.