رسیدگی به مطالبات معلمان از دغدغه‌های همیشگی نمایندگان مجلس است

رسیدگی به مطالبات معلمان از دغدغه‌های همیشگی نمایندگان مجلس است

هشترود- نماینده مردم هشترود و چاروایماق در مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدگی به مشکلات و مطالبات معلمان از دغدغه‌های همیشگی نمایندگان مجلس است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید حمزه امینی ظهر امروز پنج شنبه در جلسه مشترک شورای معاونین و مدیران مدارس منطقه هشترود اظهار کرد: فرهنگیان از اقشار دلسوز، انقلابی، با تقوا و متعهد جامعه هستند و مردم آنقدر به آنها اعتماد دارند که ثمره‌های زندگیشان یعنی دانش‌آموزان را و مهم‌تر از آن امر تربیت آنها را به معلم واگذار می‌کنند و باور دارند که آنها به عنوان امانت داری خوب در این امر کوتاهی نخواهند کرد اما معلمان هم مطالبات به‌حقی دارند که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.

امینی ادامه داد: رسیدگی به مسائل و مطالبات معلمان از دغدغه‌های همیشگی نمایندگان مجلس به ویژه کمیسیون آموزش است.

امینی افزود: تخصیص اعتبارات لازم برای اجرایی کردن نظام رتبه بندی معلمان در بودجه‌های سنواتی محقق نشده است و از آنجا که سال ۹۸ سال سوم اجرای برنامه ششم توسعه است، اجرای نظام رتبه‌بندی نیازمند عزمی فراتر از یک وزارتخانه و سازمان دارد و بنده به همراه دیگر نمایندگان مجلس پیگیر احقاق این امر هستیم.

نماینده مردم هشترود در مجلس در ادامه رسیدگی به وضعیت معلمان حق التدریس و خرید خدمت اشاره کرد و پرداخت به موقع حقوق و معوقات فرهنگیان را خواستار شد.

امینی در پایان سخنانش از تمامی مدیران، معاونان، معلمان و نیروهای ستادی آموزش و پرورش هشترود که در جهت افزایش سطح آگاهی و بالندگی فکری فرهنگی و معنوی دانش آموزان هشترودی تلاش می‌کنند تقدیر کرد.