وضعیت حجاب در قم متناسب با شأن این شهر نیست

وضعیت حجاب در قم متناسب با شأن این شهر نیست

قم - یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه وضعیت کنونی حجاب در قم در شأن این شهر نیست، افزود: از آنجایی که شهر مقدس قم آشیانه اهل بیت(ع) است بنابراین باید وضعیت حجاب در این شهر اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله العظمی جعفر سبحانی بعد از ظهر پنج‌شنبه در سلسله مباحث تفسیر قرآن کریم که در مدرسه علمیه حجتیه برگزار شد، بیان کرد: انقلاب اسلامی از ارزش و اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی هدف انقلاب را حاکمیت اسلام بر کشور دانست و افزود: فشارهای دشمن بر کشور زیاد است که در این شرایط باید صبور و مقاوم باشیم تا بتوانیم در برابر مشکلات به پیروزی دست یابیم.

این مفسر قرآن با بیان اینکه با مقاومت و صبر ما در برابر مشکلات، دشمن به اهداف شوم خود نخواهد رسید، گفت: دشمن در کشور نفوذ فرهنگی داشته است که از جمله می‌توان به وضعیت حجاب در شهر مقدس قم اشاره کرد.

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی حجاب در شهر قم در شأن این شهر نیست، افزود: از آنجایی که شهر مقدس قم آشیانه اهل بیت (ع)، ام القرای اسلام و خاستگاه انقلاب اسلامی است بنابراین باید وضعیت حجاب در این شهر اصلاح شود.

آیت الله سبحانی بیان کرد: متأسفانه عده‌ای بدخواه انقلاب عده‌ای را برای رفت و آمد با حجاب نامناسب در خیابان‌های شهرهای مذهبی اجیر کرده‌اند تا موجب تهاجم فرهنگی در کشور شوند.

وی با بیان اینکه این بدحجابی‌ها مربوط به بانوان اصیل قمی نیست، افزود: دشمن امروزه علاوه بر ایجاد مشکلات اقتصادی در کشور به دنبال توطئه‌های فرهنگی نیز است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه ۵۷ سوره توبه افزود: ایمان انسان باید حقیقی باشد، ایمان منافقان زبانی بوده و صرفاً برای انگیزه‌های مادی است.

در کشور ایران باید همه چیز حول محور اسلام باشد

وی با بیان اینکه در کشور ایران باید همه چیز حول محور اسلام باشد، افزود: نباید وضعیت اقتصادی کنونی را که دشمن برای ما فراهم آورده است مبنای رضایت از جمهوری اسلامی قرار دهیم بلکه باید در همه شرایط از اصل نظام رضایت داشته باشیم.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه دین اسلام برای دنیا و آخرت بشریت برنامه دارد، افزود: در دین اسلام در زمینه اقتصاد قوانینی کلی و تغییرناپذیر وضع شده است و علم اقتصاد در اسلام به گونه‌ای است که انسان را در مسیر سعادت دنیوی و اخروی قرار می‌دهد.

وی بیان کرد: حضرت خدیجه (س) بانویی پاکدامن بود که همه ثروت خود را در اختیار پیامبر (ص) قرار داد تا ایشان با استفاده از این اموال به اهداف خود در زمینه دین اسلام دست یابد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: حضرت خدیجه (س) سه سال در شعب ابی طالب همراه حضرت محمد (ص) در سختی به سر بردند و برای حفظ اسلام سختی‌های بسیاری را متحمل شدند.

وی ادامه داد: از آنجایی که سختی‌های حصر در شعب ابی طالب حضرت خدیجه (س) را بسیار ضعیف کرده بود بلافاصله پس از رفع حصر از دنیا رفتند.

آیت الله سبحانی بیان کرد: حضرت خدیجه (س) بهترین الگو برای زنان در جامعه اسلامی است و زنان می‌توانند با الگو برداری از ایشان به سعادت برسند.

وی با اشاره به لزوم الگوبرداری بانوان از زنانی همچون حضرت خدیجه (س) افزود: بانوان نباید از زنان بازیگر الگوبرداری کنند.