دانش‌آموزان حافظ جزء ۳۰ قرآن کریم در گناوه تجلیل شد

دانش‌آموزان حافظ جزء ۳۰ قرآن کریم در گناوه تجلیل شدند

گناوه- آیین تجلیل از ۱۲۰ دانش آموز حافظ جزء سی قرآن کریم شهرستان گناوه با حضور مسئولان در تالار بهزاد این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام مصطفی آشناگر امام جمعه موقت گناوه ظهر پنج شنبه در آئین تجلیل از ۱۲۰ دانش آموز حافظ جز ۳۰ قرآن شهرستان گناوه اظهار داشت: وجود مبارک پیامبر گرامی اسلام (ص) دو گروه را اشراف و بزرگان امت خود معرفی می‌کنند که یکی حافظان قرآن کریم و دیگری کسانی که اهل نماز شب و مناجات شبانه هستند.

امام جمعه موقت گناوه افزود: به تعبیر فرمایش پیامبر گرامی اسلام (ص) خانه‌ای که در آن نوری از قرآن نباشد مانند خرابه‌ای است و شما که موفق به حفظ کلام نورانی وحی شده‌اید خانه دلتان آباد و با لطف الهی دل‌های شما به نور قرآن منور شده است.

وی گفت: حافظان قرآن کریم اهل بهشت هستند و به برکت حفظ این کتاب الهی نه تنها خود را از عذاب جهنم رهایی داده که اسباب و وسیله نجات دیگران نیز می‌شوند.

آشناگر با اشاره به روایات و احادیثی پیرامون حفظ قرآن کریم یادآور شد: در روایات و احادیث ائمه (ع) و کتب اسلامی بر حفظ کلام وحی بسیار تاکید و تشویق شده است.

وی خاطر نشان کرد: همه کسانی که موفق به حفظ قرآن یا قسمتی از این کتاب الهی شده‌اند در مراقبت از آن و جلوگیری از فراموشی آن بکوشند و این امانت الهی را باقدرت حفظ و استمرار و تثبیت کنند.

امام جمعه موقت گناوه با تقدیر از همه کسانی که در اجرای این طرح همکاری و تلاش کردند بیان کرد: مجموعه‌ای از افراد تلاش کردند تا امروز شاهد این محفل نورانی و بابرکت باشیم که این تلاش جای تقدیر و تشکر دارد و امید است با همکاری همه این دست اندر کاران این اینگونه برنامه‌ها استمرار یابد.

اسکندر احمدی مدیر آموزش و پرورش گناوه در آئین تجلیل از حافظان دانش آموز جز ۳۰ قرآن کریم این شهرستان اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری تا کنون ۱۰ برنامه تجلیل از برگزیدگان آموزش و پرورش با عناوین مختلف در این شهرستان برگزار شده است که امروز هم در یکی از بهترین روزها و در بهترین ماه سال از این حافظان کلام الهی تقدیر می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش گناوه افزود: طرح ملی حفظ جز ۳۰ قرآن کریم از طرح‌های وزارت موزش و پرورش کشور است که از ابتدای سال تحصیلی در دو مقطع ابتدایی و متوسطه دوره اول آغاز شد.

وی گفت: در شهرستان گناوه نیز همزمان با سراسر کشور این طرح آغاز شد که بعد از تلاش و کار همه همکاران و مربیان در همه مدارس و برگزاری آزمون‌های مربوط به این طرح، ۱۲۰ نفر حافظ جز ۳۰ مشخص شد که امروز مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

احمدی یادآور شد: امروز در این آئین از ۵ چهره قرآنی فرهنگی و ۳ نفر از فرهنگیان شهرستان گناوه که در زمینه قرآنی موفق به کسب مقام استانی شده‌اند تقدیر می‌شود.

وی گفت: آموزش و پرورش در زمینه قرآن، عترت و نماز دارای برنامه‌هایی متنوعی است که در شهرستان گناوه مسابقات داخلی این برنامه‌ها را برگزار شده است و دانش آموزان برتر این دوره‌ها برای مسابقات استانی و کشوری آماده می‌شوند.