افزایش اعتبارات آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری ضروری است

افزایش اعتبارات آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری ضروری است

شهرکرد – نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش اعتبارات آبخیزداری ضروری است، گفت: در زمینه آب باید سرمایه‌گذاری شود تا ذخیره شده و از خروج آب جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، خدیجه ربیعی ظهر پنج شنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: در بودجه ۹۸ بستر سازی مطلوبی برای حل مشکلات در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات آبخیزداری بسیار مهم است و اعتبار مطلوبی برای این امر در نظر گرفته شده که همگان باید در این راستا تلاش کنند، افزود: بارش‌های امسال نشان داد که در بسیاری موارد از شاخص‌ها فاصله داریم و بایستی در زمینه آب سرمایه‌گذاری شود تا ذخیره شده و از خروج آن جلوگیری شود که این مهم زیر بنای توسعه است و امید است که توجه کافی صورت گیرد.

ربیعی در خصوص معاف بودن مدارس از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز اظهار داشت: باید نظارت دقیق انجام شود زیرا در بعضی اوقات از سوی شرکت‌های خدمات رسان اقدام به قطع آب، برق و گاز می‌شود که در روحیه دانش‌آموزان و فرهنگیان تأثیر منفی دارد.

وی بیان کرد: تولید برق از انرژی نکته مهی است زیرا این ظرفیت در تمام استان‌های کشور وجود ندارد و باید شرایط فراهم باشد لذا می‌طلبد اهتمام وافری در این زمینه در استان شود و دستگاه‌های اجرایی در طرح‌های اشتغالزا با توجه به توانمندی مددجویان بهزیستی و خودکفایی آنان از این ظرفیت استفاده کنند.

ربیعی در ادامه گفت: باید برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام شود و با درایت و تدبیر در سال جاری شاهد پیشرفت بیشتری در رفع مسائل و پروژه‌های عمرانی شویم.