لزوم آگاه‌سازی مربیان ورزشی نسبت به آسیب های اعتیاد و موادمخدر

لزوم آگاه‌سازی مربیان ورزشی نسبت به آسیب های اعتیاد و موادمخدر

اراک- معاون دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: آگاه‌سازی مربیان هیات ها و باشگاه های ورزشی نسبت به آسیب های اعتیاد و موادمخدر ضروری است و اداره کل ورزش و جوانان این مهم را مورد توجه قرار دهد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محسن خیرمند روز پنج شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی، در اراک اظهار داشت: برای مبارزه با مواد مخدر باید تلاش کرد و اقدامات مناسب و اطلاع رسانی‌های لازم انجام شود.

معاون دادستان عمومی و انقلاب اسلامی اراک ادامه داد: سال گذشته بازدیدهایی از آرایشگاه‌های زنانه و بازرسی از باشگاه‌های ورزشی انجام شده است.

وی گفت: آرایشگاه‌های زنانه یکی از حوزه‌های منشأ بروز اعتیاد بانوان است و لذا باید با همکاری دفتر امور بانوان استانداری در زمینه پیشگیری از اعتیاد برای اصناف این حوزه اقدام شود و بازرسی‌ها و نظارت‌های لازم را انجام دهند.

خیرمند بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان باید در حوزه آموزش مربیان باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی و هیأت‌های ورزشی نسبت به مسائل و آسیب‌های مواد مخدر و منع استفاده از مواد اعتیاد آور اقدامات لازم را انجام دهد.

وی بیان داشت: جوانان در باشگاه‌های ورزشی در معرض آسیب‌های بیشتری نسبت به مصرف مواد مخدر و … قرار دارند و لذا باید بازدید و بازرسی این اماکن با اقدامات جدی تری از سوی مسئولین اداره کل ورزش و جوانان استان و دانشگاه علوم پزشکی صورت پذیرد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب اسلامی اراک در خصوص نظارت در پارک بانوان گفت: با توجه به موقعیت پارک بانوان به عنوان محلی برای ورزش باید تدابیر نظارتی جدی صورت پذیرد تا شاهد آسیب در این حوزه نباشیم.