۱۱۸ پروژه مخابراتی در استان یزد بهره برداری می‌شود

۱۱۸ پروژه مخابراتی در استان یزد بهره برداری می‌شود

یزد- سرپرست مخابرات استان یزد از بهره برداری ۱۱۸ پروژه در استان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها در هفته ارتباطات به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا زارع، ظهر امروز در نشستی خبری با گرامیداشت هفته ارتباطات اظهار داشت: هر سال ۲۷ اردیبهشت ماه از سوی اتحادیه جهانی ارتباطات شعاری تعیین می‌شود که شعار جهانی امسال «دسترسی یکسان به استانداردسازی ارتباطات» است.

سرپرست مخابرات استان یزد عنوان کرد: ارتباطات نقش مهم و کلیدی را در جامعه بشری ایفا کرده و توانسته خدمات ارزنده‌ای را به مردم سراسر جهان ارائه دهد که از جمله این خدمات می‌توان به تسهیل زندگی، صرفه جویی در وقت و هزینه، توسعه سطح دانش، حفاظت از محیط زست و… اشاره کرد.

زارع با یادآوری اینکه در سال گذشته ۵۵۹ پروژه مخابراتی با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان بهره برداری شده است، خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز ۱۱۸ پروژه مخابراتی با سرمایه گذاری ۲۲ میلیارد در هفته ارتباطات بهره برداری خواهد شد.

سرپرست مخابرات استان یزد با اشاره به برنامه‌های سال جاری بیان کرد: تکمیل پوشش و ظرفیت سازی تلفن همراه، افزایش فیبر نوری (uso) در بین مراکز، حل مسائل و مشکلات مرتبط با پوشش تلفن همراه و از جمله این برنامه‌هاست.

وی با اشاره به حل مسائل و مشکلات مرتبط با پوشش تلفن همراه گفت: این مشکلات به دلیل نصب تجهیزات در قالب تقویت کننده شبکه تلفن همراه در ساختمان‌ها رخ داده که توسط نصابان غیرمجاز و غیر قانونی نصب شده و با جمع آوری این تجهیزات مشکلات حل خواهد شد.

زارع بیان کرد: استان یزد در ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت رتبه هشتم، ضریب نفوذ تلفن همراه رتبه پنجم و ضریب نفوذ تلفن ثابت رتبه ۲۱ را در کشور دارد و از میان شهرستان‌های استان یزد، تفت بیشترین ضریب نفوذ را داراست.

سرپرست مخابرات استان یزد با اشاره به سیستم‌های انتقال موجود در استان اظهار داشت: ۳ هزار و ۷۶ کیلومتر فیبرنوری در استان اجرا شده و ۱۲۶ مرکز تلفن ثابت نیز به شبکه فیبر نوری متصل شده است.

وی ادامه داد: در حوزه ارتباطات روستایی ۶۵ هزار و ۳۴۰ تلفن ثابت روستایی با ضریب نفوذ ۳۸.۲ درصد، ۱۰ هزار و ۴۸۵ پورت ADSL روستایی، ۹ هزار و ۹۳۲ شماره GSM روستایی مشغول به کار بوده و ۱۰۰ درصد از روستاهایی که جعمیت آنها بیش از ۱۰۰ نفر است دارای ارتباط هستند.

زارع همچنین با اشاره به پوشش تلفن همراه در استان گفت: پوشش تلفن همراه در جاده‌های اصلی و فرعی استان به میزان ۲ هزار و ۲۵۴ کیلومتر و در مسیرهای ریلی ۶۲۳ کیلومتر است.

سرپرست مخابرات استان یزد خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۳۲ هزار و ۶۵۶ شماره تلفن ثابت با ضریب ۴۵.۶ درصد مشغول به کار است که نسبت به سال گذشته کاهش داشته و دلیل آن تخلیه تلفن‌های بدون کارکرد است.