نرخ بیکاری در بین جوانان تحصیل‌کرده اردبیل بیش از ۱۵ درصد است

نرخ بیکاری در بین جوانان تحصیل‌کرده اردبیل بیش از ۱۵ درصد است

اردبیل – نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در این استان گفت: این آمار در میان جوانان تحصیل‌کرده استان بیش از ۱۵ درصد است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، صدیف بدری در جلسه بررسی اقدامات بنیاد برکت در اردبیل افزود: در این خصوص بنیاد برکت می‌تواند با ایجاد فرصت‌های شغلی به‌ویژه از نوع خرد و خانگی به رفع معضل بیکاری در منطقه کمک کند.

وی با اشاره به قابلیت‌های برخی از مناطق استان در موضوعات مختلف، بخش‌های گردشگری، کشاورزی، دامپروری، صنعت و معدن و محصولات گلخانه‌ای را به عنوان فرصت‌های ایجاد اشتغال در شهرهای منطقه برشمرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از آماده‌سازی طرح‌های مرتبط با اشتغال‌زایی خبر داد و متذکر شد: این طرح‌ها که با توجه به شرایط و قابلیت‌های هر منطقه تهیه شده در دیدار با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) پیشنهاد و ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد که بنیاد برکت تاکنون اقدامات خوبی را در حوزه‌های اشتغالزایی، ساخت_مدرسه و فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی در مناطق و روستاهای محروم استان و به‌خصوص شهرهای اردبیل، نمین، نیر و سرعین اجرا و یا در دست اقدام دارد.

بدری با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در استان اردبیل توسط بنیاد برکت تصریح کرد: بنیاد برکت با ایجاد اشتغال به‌خصوص کسب‌وکارهای خرد و خانگی در مناطق روستایی و محروم می‌تواند به محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی منطقه کمک کند.

وی با اشاره به اجرای ۴۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در این استان توسط بنیاد برکت یادآوربنیاداین نهاد علاوه بر ایجاد شغل‌های اجتماع‌محور خرد و خانگی و ساخت مدارس در روستاها و مناطق محروم استان، در قالب مدل توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی بنگاه‌محور در یک شرکت سازنده‌ی سرم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های صنعتی در اردبیل مشارکت و سرمایه‌گذاری کرده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که اینگونه اقدامات بنیاد برکت در سال ۹۸ نیر در استان اردبیل ادامه داشته باشد.