حجت الاسلام حسنی الگوی تاریخی ملت آذربایجان است

حجت الاسلام حسنی الگوی تاریخی ملت آذربایجان است

ارومیه - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: مرحوم حجت الاسلام و المسلمین شیخ غلامرضا حسنی مجاهد نستوه به عنوان یک الگو در تاریخ آذربایجان مطرح است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی مصطفوی ظهر پنجشنبه در جلسه هماهنگی سالگرد ارتحال حجت الاسلام حسنی افزود: مرحوم حسنی در خاطره مردم آذربایجان حک شده است و مردم مجاهدت‌های آن مجاهد نستوه را فراموش نمی‌کنند.

وی با اشاره به زمان برگزاری سالگرد ارتحال مرحوم حسنی، ادامه داد: ۲ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با روز پنجشنبه مراسم سالگرد ارتحال مجاهد نستوه شیخ غلامرضا حسنی بر سر مزار آن مرحوم برگزار می‌شود.

وی اعلام کرد: این مراسم از ساعت ۱۸.۳۰ تا ۲۰ با سخنرانی سردار اوصانلو و حجت الاسلام والمسلمین سلامتی و با حضور مسئولان استانی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: مسئولان فرهنگی باید با برگزاری نمایشگاه مختص عکس‌ها و مصاحبه‌های حجت الاسلام حسنی، نسل حاضر را با مجاهدت‌های آن مرحوم آشنا کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: باید به پاس مجاهدت‌ها و خدمات بی شائبه چندین ساله ایشان مراسم ارتحال آن مرحوم باعظمت برگزار شود و این امر قدرشناسی مردم آذربایجان را نشان می‌دهد.

مصطفوی اظهار داشت: مسوولان استانی باید با برگزاری مناسب و با عظمت مراسم سالگرد ارتحال مرحوم حسنی به پاس زحمات آن مرحوم ادای دین کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: مرحوم حسنی افتخار آذربایجان و سرمایه استان است و باید به صورت جدی نخستین سالگرد آن مرحوم با عظمت و مقتدرانه برگزار شود.

حجت الاسلام ناصر خدایاری تاکید کرد: برگزاری باشکوه مراسم اقتدار و عظمت حجت الاسلام حسنی را در جامعه را نشان می‌دهد.

مرحوم حجت الاسلام غلامرضا حسنی شامگاه دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۹۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.

وی نماینده پیشین ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه و قبل از آن نماینده مردم این شهر در اولین دوره مجلس شورای اسلامی بود.