چرا بی بی سی از تاریخ سازی دختر تکواندوکار ایرانی اسقبال نمی کند؟!

فرشاد توماج، از فعالان رسانه ای خارج از کشور به نحوه پوشش اخبار افتخارآفرینی تکواندوکار 17 ساله کشورمان توسط بی بی سی فارسی پرداخت.

تکواندو چرا بی بی سی از تاریخ سازی دختر تکواندوکار ایرانی اسقبال نمی کند؟!

به گزارش جام نیوز ، مهلا مومن زاده، دختر 17 ساله تکواندوی کشورمان روز گذشته در رقابت های جهانی منچستر دست به کار بزرگی زد و با شکست حریف چینی خود به فینال این مسابقات راه پیدا کرد.

در صورتی که مومن زاده بتواند حریف خود را در فینال شکست دهد به نخستین اولین دختر ایرانی تبدیل می‌شود که در مسابقات قهرمانی جهان طلا گرفته است.

حال فرشاد توماج، از فعالان رسانه ای خارج از کشور با کنایه به شبکه بی بی سی در پوشش اخبار این افتخار آفرینی، در توئیتر خود نوشت: «از دل پوشش و رفتارش "شورش دربرابر جمهوری‌اسلامی" درنمی‌آید بی‌بی‌سی فارسی تیتر بزند "تاریخ‌سازی"؟ حتما باید مسابقه آماتور انتخابی باشد؟ جام‌جهانی قبول نیست؟»

کنایه توماج به نحوه پوشش اخبار صدف خادم، بوکسور ایرانی است که پس از پیروزی در مسابقاتی آماتور در فرانسه، با استقبال گسترده رسانه های فارسی زبان خارج از کشور همراه شد و عناوین پر طمطراقی به وی نسبت دادند؛ استقبالی که بیش از آنکه به حرفه ورزشی وی مربوط باشد، به نوع پوشش و مواضع سیاسی صدف خادم ارتباط داشت.