سیلوی ۱۰۰ هزارتنی گرمسار افتتاح می‌شود

سیلوی ۱۰۰ هزارتنی گرمسار افتتاح می‌شود

گرمسار - نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس از افتتاح سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار خبر داد و گفت: این پروژه تا پایان خرداد ماه امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار مهر ، غلامرضا کاتب ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات به میزبانی سالن جلسات دفتر خود، با بیان اینکه پروژه احداث سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار که در سال‌های گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شد اکنون در مراحل نهایی قرار دارد، تاکید کرد: این طرح با حضور مسئولان تا پایان خرداد ماه امسال به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه اعتبارات این پروژه از محل صندوق توسعه ملی و اعتبارات داخلی کشور تأمین می‌شود، تصریح کرد: در مجموع ۱۹ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به ین پروژه اختصاص یافت که تا کنون ۱۳ میلیون یورو از این اعتبار جذب شده و ۱۶ میلیارد تومان از منابع داخلی کشور برای تکمیل این پروژه تخصیص یافته است.

بهره برداری از ایستگاه تبادلی قطار حومه‌ای تهران -گرمسار

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس، گفت: پروژه قطار حومه‌ای تهران- گرمسار یکی از مهم‌ترین و موثر ترین پروژه‌های اقتصادی این منطقه است که با بهره برداری از آن اقدامی موثر در راستای توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال، سر ریز جمعیت از پایتخت به گرمسار و توسعه منابع مختلف انسانی و … انجام می‌شود.

کاتب با بیان اینکه ایجاد ایستگاه تبادلی در جوانمرد قصاب و اتصال قطار حومه‌ای به مترو تهران یک مطالبه عمومی از سوی مردم است، گفت: این پروژه در دست اقدام است و تا پایان امسال بهره برداری خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۲ بوم گردی در منطقه و دو هتل و سه مجتمع توریستی در گرمسار و آرادان وجود دارد، اعلام کرد: این شهرستان ظرفیت ویژه ای برای توسعه جاذبه‌های گردشگری دارا است و باید از این ظرفیت برای رشد و توسعه اقتصادی و آمار اشتغال بهره برداری کرد.

عضو خانه ملت افزود: در ایام نوروز امسال در مقایسه با سال گذشته شاهد رشد ۲۵ درصدی گردشگران داخلی و خارجی در این شهرستان بودیم که نشان می‌دهد این منطقه ظرفیت گردشگری را دارد و لیکن راه اندازی قطار گردشگری در ایستگاه بنه کوه شهرستان گرمسار و اجرای طرح توریست سلامت در این منطقه می‌تواند به جذب بیشتر گردشگر کمک کند.