لزوم اتخاذ رویکرد اثربخش در برگزاری برنامه‌های مبارزه با موادمخدر

لزوم اتخاذ رویکرد اثربخش در برگزاری برنامه‌های مبارزه با موادمخدر

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در برگزاری برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر نباید صرفاً نگاه سمبولیک داشت، این برنامه ها باید با رویکرد اثربخش و اجرایی همراه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر ، بهروز اکرمی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در اراک، با اشاره به مهم برشمردن برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: باید از هم اکنون با برنامه ریزی مناسب برای برگزاری این برنامه‌ها اقدام کرد.

وی ادامه داد: در برگزاری برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر نباید صرفاً نگاه سمبولیک داشت، بلکه باید با رویکرد اثربخش، اجرایی و اخلاق محور همراه باشد و حداقل افراد جامعه نسبت به این قضیه آگاه شوند و جوانان نسبت به مواد مخدر حس تنفر پیدا کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: برای مبارزه با مواد مخدر شیوه‌های گذشته پاسخگو نیست و نیازمند طرح‌های نو، خلاقیت و ایده پردازی هستیم.

اکرمی با اشاره به کم پرداخته شدن به فضای مجازی در حوزه مبارزه با مصرف مواد مخدر بیان کرد: باید با استفاده هوشمندانه از فضای مجازی در راستای مبارزه با مواد مخدر اقدام کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به خواسته‌های مردم در محله‌های آسیب پذیر برای برخورد با خرده فروشی مواد مخدر، باید مقابله با خرده فروشان یک امر مستمر و همیشگی در استان باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: حل بعضی از معضلات اجتماعی هزینه بر است و نتیجه لازم را به همراه ندارد و لذا باید تلاش کنیم معضلی در حوزه مواد مخدر ایجاد نشود.

اکرمی گفت: تمامی موضوعات مواد مخدر باید در دبیرخانه شورای هماهنگی رصد شود زیرا دبیرخانه از نقش راهبری و مهم برخوردار است.

وی با بیان اینکه معضل آرایشگاه‌های زنانه و باشگاه‌ها معضل امسال ما نیست، عنوان کرد: در ارتباط با آرایشگاه زنانه و باشگاه‌های ورزشی نظارت درست انجام نشده است و باید از استان‌هایی که در این زمینه خوب عمل کرده اند، الگو برداری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: اگر قرار است با مسئول آرایشگاه برخورد شود باید این امر از طریق اتحادیه صنف مذکور و همکاری دستگاه قضائی صورت پذیرد. برای بازدید از باشگاه‌های ورزشی، اتحادیه مربوطه، اداره کل ورزش و جوانان، علوم پزشکی و پلیس امکان عمومی از وظایف قانونی در این خصوص برخوردار هستند.