فعالسازی معادن ذغال سنگ داربیدخون و حتکن در دستور کار قرار گرفت

فعالسازی معادن ذغال سنگ داربیدخون و حتکن در دستور کار قرار گرفت

کرمان- رئیس سازمان صمت شمال استان کرمان گفت: فعالسازی معادن زغالسنگ حتکن و دار بیدخون که حدود چهار سال تعطیل شده‌اند؛ در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی حسینی نژاد پیش از ظهر پنجشنبه در دومین جلسه شورای معادن استان کرمان گفت: معادن زغال سنگ به دلیل اشتغال بالایی که دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

وی با اشاره باینکه کارخانجات کک سازی شهرستان زرند با ۳۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند، افزود: معادن ذغال سنگ داربیدخون و حتکن نیازمند فعال سازی هستند که در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان در خصوص تعیین تکلیف معادن ذغالسنگ حتکن و دار بیدخون که حدود چهار سال تعطیل شده‌اند، افزود: این معادن نزدیک ۱۰۰ هزار تن ذغال تولید می‌کردند و حدود ۴۰۰ نفر کارگر در این معادن مشغول به کار بودند.

وی با اشاره به اینکه معادن استان کرمان از شرایط خوبی برخوردار هستند افزود: پیشنهاد می‌شود که یک مزایده محدود برای واگذاری این معادن برگزار شود تا معادن دوباره فعالیت بهره برداری را شروع کنند.

حسینی نژاد با اشاره به اینکه محدوده‌های معدنی دیگر در سطح استان داریم، گفت: ۲۰۶ محدوده مزایده در استان کرمان داریم که براساس قانون، استعلامات لازم برای برگزاری مزایده این محدوده‌ها گرفته شده است.