لزوم پایبندی به امر به معروف و نهی از منکر

لزوم پایبندی به امر به معروف و نهی از منکر

ورامین- امام جمعه موقت ورامین بر لزوم پایبندی به اصل هشتم قانون اساسی و امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید محسن محمودی پیش از ظهر پنج شنبه طی سخنانی در جمع نمازگزاران مسجد امام حسین (ع) صادقعلی ورامین با اشاره به سخنان رئیس جمهور در دیدار مسئولان با رهبری که محور تمام سلایق و جناح‌ها را قانون اساسی معرفی کرد اظهار داشت: چرا برخی اصول این قانون از جمله اصل هشتم در مورد امر به معروف و نهی از منکر عملیاتی نمی‌شود.

وی با اشاره به تصویب قانون امر به معروف توسط مجلس و تأیید آن به وسیله شورای نگهبان از عدم اجرای آن توسط برخی دستگاه‌ها به شدت انتقاد کرد و افزود: چرا اصل هشتم قانون اساسی عملیاتی نمی‌شود.

امام جمعه موقت ورامین بیان داشت: یکی از اصول مهم قانون اساسی اصل ولایت فقیه است که در کنار اعتقاد به قانون، باید مطیع ولی فقیه بود.

وی با طرح این سوال که اگر به رهنمودهای ولی فقیه عمل می‌شد وضع اقتصادی و عاقبت برجام چنین می‌شد؟ و با اظهار تأسف از برخی رخدادهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی گفت: اگر خواص خاصه برخی مدیران به وظایف شرعی و قانونی خود عمل می‌کردند وضع ما این گونه نبود.

محمودی بیان داشت: دلسوزان باید با تمام توان از مسئولان عمل به قانون و اطاعت از ولایت را مطالبه کنند و در این راستا هرگونه کوتاهی در این رابطه گناهی نابخشودنی است.