پارسال ۶۰۰ شغل برای جوانان جویای کار در محمودآباد ایجاد شد

پارسال ۶۰۰ شغل برای جوانان جویای کار در محمودآباد ایجاد شد

محمودآباد - فرماندار شهرستان محمودآباد از ایجاد اشتغال برای ۶۰۰ جوان بیکار و جویای کار با پرداخت ۵۳۰ میلیارد ریال تسهیلات در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، یحیی یوسف پور ظهر پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و توسعه سرمایه گذاری شهرستان محمودآباد اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۵۳۰ ریال تسهیلات اشتغال زایی در بخش‌های کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت و گردشگری در شهرستان جذب و پرداخت شده و با پیگیری‌های به عمل آمده ۶۰۰ جوان بیکار مشغول به کار شدند.

وی گفت: در بخش کشاورزی از ردیف تسهیلات مکانیزاسیون و صندوق توسعه ملّی و طرح توسعه روستایی و طرح اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات جذب و برای ۲۵۰ نفر فرصت کار ایجاد شد.

وی افزود: در بخش صنعت و معدن و تجارت در ردیف تسهیلات طرح توسعه روستایی و طرح اشتغال فراگیر و رونق تولید و مشاغل خانگی بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات جذب و برای ۵۹ نفر فرصت شغلی ایجاد شده و در بخش گردشگری و میراث فرهنگی نیز بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال برای ۱۳۸ نفر از ردیف تسهیلات طرح توسعه روستایی و مشاغل خانگی و صندوق توسعه ملّی جذب و پرداخت شد.

فرماندار محمودآباد تصریح کرد: در بخش‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و بسیج سازندگی از ردیف تسهیلات توسعه روستایی و فراگیر و بند ب تبصره ۱۶ خود اشتغالی و مشاغل خانگی و منابع داخلی و تفاهم نامه‌ای ۳۰ میلیارد ریال برای ۱۴۳ نفر کار ایجاد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید و فرمایشات اخیر ایشان برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق کسب و کار و اشتغال با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و تحریم‌های کشورهای معاند و دشمنان نظام گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و مقابله با فشارهای اقتصادی، کار و تلاش مضاعف همه مدیران و همچنین مشارکت بخش خصوصی برای تقویت و پویایی اقتصاد و رونق تولید در کشور مورد تاکید است.