گلایه از دستگاه‌های نظارتی/اراضی تعاونی ایثار تعیین تکلیف شود

گلایه از دستگاه‌های نظارتی/اراضی تعاونی ایثار تعیین تکلیف شود

کرج - نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ضمن گلایه از دستگاه‌های نظارتی، بر تعیین تکلیف اراضی ایثار تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدجواد کولیوند ظهر پنج‌شنبه در حاشیه برگزاری شورای مدیریت و برنامه‌ریزی استان که با بررسی مصوبات کارگروه امور زیربنایی همراه بود، اظهار کرد: در این جلسه الحاق اراضی تعاونی ایثار به طرح هادی روستای آتشگاه با موضوع اجرای طرح گردشگری بررسی می‌شود.

وی بابیان اینکه در محدوده آتشگاه چند نقطه وجود دارد ازجمله در جنوب که اراضی تعاونی ایثار واقع‌شده و در قسمت شمال که اراضی و ساختمان‌های دانشگاه آزاد واقع‌شده است، گفت: از سال ۷۴ بحث ساخت ساختمان‌های دانشگاه در آنجا کلید خورد و از سال ۸۴ ساخت‌وساز آغاز شد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وسعت آتشگاه حدود ۳۰ هکتار است، افزود: برای تعیین تکلیف اراضی تعاونی ایثار دو راه‌حل پیش روداریم یا مسکونی شود و یا به عرصه گردشگری استان افزوده شود.

کولیوند با تأکید بر اینکه ۳۸ سال است درگیر حل این مسئله و تعیین تکلیف این اراضی هستیم، گفت: بر اساس رأی قضائی در ۱۳.۵ هکتار از اراضی تعاونی ایثار می‌توان اقدامات اجرایی برای انجام یک پروژه طرح گردشگری را پیش برد.

وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن از سال ۹۰ پیگیر تعیین تکلیف ۱۸.۵ هکتار از اراضی ایثار است، گفت: با توجه به مسائلی که منابع طبیعی مطرح می‌کند اگر حدود ۳.۵ هکتار از اراضی را جزو مناقشات قرار دهیم، ۱۳.۵ هکتار آن می‌تواند در شورای برنامه‌ریزی استان مصوب و در ادامه برای بررسی بیشتر به شورای عالی معماری ارسال شود تا این مرجع برای رد یا قبول آن تصمیم‌گیری کند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی از دستگاه‌های نظارتی گلایه کرد که چرا پس از ۳۸ سال پای‌کار نیامده‌اند تا تکلیف مردم در خصوص اراضی تعاونی ایثار به نتیجه برسد، گفت: برخی مدعی شده‌اند اگر کاربری این اراضی گردشگری شود دردسرساز می‌شود، حال این سوال مطرح می‌شود که اگر ایرادی به این موضع وارد است چرا آقایان در جلسه کارگروه زیربنایی حاضر نشدند.

کولیوند با تأکید بر اینکه چرا نباید اجازه دهیم گرفتاری‌های چندین ساله در خصوص تعیین تکلیف اراضی تعاونی ایثار در آتشگاه حل شود، گفت: ایثارگران و جانبازان عضو این تعاونی چه باید کنند، آیا درست است که برای پیگیری مطالبات خود به خیابان‌ها بیایند.

وی اضافه کرد: اگر بر طرح موردنظر برای اراضی تعاونی ایثار مغایرتی وارد باشد شورای عالی معماری آن را رد می‌کند.