استعدادیابی اولویت ورزش و جوانان استان سمنان

استعدادیابی اولویت ورزش و جوانان استان سمنان

سمنان - مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان بابیان اینکه امسال میزبانی مسابقات ورزشی از برنامه این اداره کل خارج‌شده است، گفت: اولویت اول استان توجه به استعدادیابی جوانان و نوجوانان است.

مجتبی جان علی در گفتگو با خبرنگار مهر ، ضمن بیان اینکه اولویت اول در ورزش و جوانان استان سمنان توجه به استعدادیابی است، ابراز داشت: در برنامه کاری امسال میزبانی مسابقات مختلف ورزشی را از دستورکار خارج کردیم تا تمام توجه به سمت استعدادهای جدید سوق پیدا کند زیرا معتقدیم میزبانی بدون آورده برای استان موثر نخواهد بود.

وی بابیان اینکه سال گذشته استان سمنان میزبان ۱۲۰ مسابقه ورزشی بوده است، اضافه کرد: میزبانی مسابقات مستلزم هزینه‌های بسیاری است که زمانی این مسابقات برای ورزشکاران آورده‌ای نداشته باشند لزومی به هزینه کرد در آن نیست لذا ابتدا می‌بایست استعدادیابی انجام و قهرمان‌های صاحب سبک و مدال‌آور در حوزه‌های مختلف ورزشی شناسایی و معرفی شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان بابیان اینکه در موضوع میزبانی این استان کاملاً پذیرای اردوهای تیم ملی در رشته‌های مختلف است، ابراز داشت: میزبانی از اردوها بسیار می‌تواند به بحث فنی ورزش استان کمک کند زیرا بازیکنان و مربیان در کنار تیم ملی قرار گیرند و با موارد فنی بیشتر آشنا خواهند شد لذا این تأثیر گذار افزون‌تری خواهد داشت.

جان علی در ادامه تصریح کرد: اعتبارات خوبی به استان سمنان داده شد که این اعتبارات با توجه به درخواست مدیران شهرستان که هیئت‌های مختلف طبق برنامه به آن‌ها اعلام کردند، واریز شد تا در اختیار جامعه ورزشی قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه استان سمنان از بین ۳۱ استان در رتبه اخر جدول در این حوزه قرار دارد لذا سعی و همت بر غنی‌سازی هیئت‌ها است تا توقع لازم پیرامون استعدادیابی جوانان اتفاق بیفتد.