مطالعات ساماندهی دریاچه اوان به روز رسانی شود

مطالعات ساماندهی دریاچه اوان به روز رسانی شود

قزوین- معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: برای ساماندهی منطقه گردشگری اوان و تأمین نیازهای اساسی لازم است مطالعات ساماندهی دریاچه بازنگری و به روز رسانی شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی فرخزاد در جلسه ساماندهی منطقه گردشگری اوان که ظهر پنجشنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: برای ساماندهی دریاچه اوان لازم است مطالعات دریاچه به روز رسانی و بازنگری شود تا بتوانیم برای آن تصمیم بگیریم.

وی اضافه کرد: در ۲.۵ سال گذشته که مدیریت مجموعه اوان به تعاونی دهیاری‌ها واگذار شده هیچ حرکت مهمی دیده نشد لذا باید گزارشی از اقدامات انجام شده و هزینه‌ها به استانداری اعلام شود تا نقاط ضعف را شناسایی کنیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: توجه به خانه‌های بوم گردی و روان کردن پرداخت تسهیلات به متقاضیان این پروژه‌ها باید در دستور کار قرار گیرد تا ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر در این منطقه ایجاد شود.

وی تصریح کرد: اجرای طرح هادی در روستای اوان و روستاهای اطراف از سوی بنیاد مسکن جدی گرفته شده و در اولویت قرار گیرد و برای ساماندهی کمیته‌ای توسط تعاونی دهیاری‌ها شکل بگیرد تا بتوانیم برنامه‌ها را اجرایی کنیم.

در ادامه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مشکلات و راهکارهای ساماندهی بهتر این مجموعه گردشگری را مطرح کردند و خواستار توجه به نیازهای گردشگران و حل مشکلات موجود شدند.