تأمین پروتئین گیاهی و جانوری و عرصه جهاد کشاورزی در تیر رس دشمنان

تأمین پروتئین گیاهی و جانوری و عرصه جهاد کشاورزی در تیر رس دشمنان

سمنان-رئیس سازمان دامپزشکی بابیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد اختلال در امنیت غذایی کشور است، گفت: امروز تأمین پروتئین گیاهی و جانوری و عرصه جهاد کشاورزی به طور جدی در تیر رس دشمنان قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا رفیعی پور ظهر پنجشنبه در آئین معرفی مدیرکل دامپزشکی سمنان به میزبانی سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه واگذاری امور به بخش خصوصی بزرگ‌ترین خدمت به بهبود مراحل تولید و تأمین امنیت غذایی محسوب می‌شود، ابراز داشت: با توجه به اینکه دشمن خود را در گزینه‌های نظامی برای تسلیم کردن ایران ناکارآمد می‌داند لذا روش‌های دیگری از جمله اختلال در تأمین امنیت غذایی را در پیش‌گرفته است.

وی بابیان اینکه واگذاری امور به بخش خصوصی و مردم می‌تواند گره‌گشای مشکلات موجود باشد، اضافه کرد: بهره‌برداران بخش کشاورزی در صف جبهه جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارند لذا با حل معضلات این بخش و کمک به بهبود شرایط می‌توان این برنامه‌ریزی دشمن برای ایجاد اختلال در امنیت غذایی خنثی کرد.

ترویج همکاری بین بخشی

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بابیان اینکه می‌بایست به سمت همکاری بین بخشی با بهره‌گیری از ایده پردازی و همچنین کنترل بیماری‌ها گام برداشت، بیان کرد: کشور همواره نه این ایام بلکه از بدو شکل‌گیری انقلاب بارها مورد هجمه دشمن قرار داشته است لذا هر چه در این زمینه‌ها برافزایش فعالیت‌ها مبنی بر خلاقیت در پیشگیری بیشتر اهتمام ورزیم در این راه موفق‌تر خواهیم بود.

رفیعی پور بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها به اجرای راهبردهای رفع موانع تولید تاکید کردند، ابراز داشت: یکی از راه‌هایی که می‌تواند به تحقق شعار سال کمک کند شناسایی موانع و کمک به رفع حوزه تولید است که خوشبختانه استان سمنان از این نظر پیشرو محسوب می‌شود.

وی افزود: تأمین پروتئین گیاهی و جانوری و عرصه جهاد کشاورزی در تیررس اهداف دشمن قرار دارد لذا می‌بایست با درک این موضوع بر ایده پردازی حوزه تشخیصی، داشتن خلاقیت در پیشگیری از بیماری‌ها و مراقبت و کنترل بیماری‌ها تاکید بیشتری داشت که استان سمنان در این شاخص‌ها نیز عملکرد خوبی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، در این نشست از زحمات و خدمات پنج ساله محمد سعیدی تجلیل و حمید رضا حسینی به عنوان مدیر کل دامپزشکی استان سمنان معارفه شد