سند توسعه فعالیت‌های قرآنی خراسان‌جنوبی تدوین شود

 سند توسعه فعالیت‌های قرآنی خراسان‌جنوبی تدوین شود

بیرجند- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: سند توسعه فعالیت‌های قرآنی خراسان‌جنوبی در راستای تبیین چشم انداز آینده این حوزه تدوین شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، ناصر نبی‌زاده صبح پنج شنبه در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن خراسان‌جنوبی اظهار کرد: علی‌رغم محدودیت‌های مادی و مالی تلاش بر این است که تمامی محصولات نمایشگاه با ۴۰ درصد تخفیف به دست علاقمندان برسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در این نمایشگاه ۶۰ غرفه برپا شده است که از این تعداد حدود ۳۰ غرفه مربوط به نشر مکتوب می‌باشد.

نبی زاده با اشاره به فعالیت‌های ۷۶ موسسه قرآنی در خراسان جنوبی ادامه داد: این موسسات بستری مناسب برای رشد استعدادهای قرآنی و گسترش فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع) در سطح استان است.

وی با تبیین فعالیت‌های قرآنی سال ۹۷ فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته هفدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت را با حضور ۶۴ هزار و ۶۰۰ نفر در ۹ حوزه امتحانی برگزار کردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: تجلیل از چهره‌های قرآنی خراسان‌جنوبی با همکاری تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه و دارالقرآن بسیج نیز از دیگر برنامه‌های قرآنی اجرا شده در سال گذشته بود.

نبی‌زاده یادآور شد: امیدواریم با تدوین سند توسعه فعالیت‌های قرآنی خراسان‌جنوبی چشم‌اندازی منسجم‌تر از برنامه‌های قرآنی در خراسان‌جنوبی داشته باشیم.

در این مراسم از پوستر دوازدهمین نمایشگاه قرآن خراسان‌جنوبی رونمایی و از نفرات برگزیده جشنواره قرآنی مد هامتان تجلیل شد.