هنر، مفاهیم قرآنی را رسا و قوی‌تر انتقال می‌دهد

هنر، مفاهیم قرآنی را رسا و قوی‌تر انتقال می‌دهد

شیراز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در جمع منتخبان قرآنی، گفت: با زبان هنر، مفاهیم قرآنی را رساتر و قوی‌تر می‌توان انتقال داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، صابر سهرابی ظهر پنج شنبه در مراسم تجلیل از قرآن آموزان و مربیان قرآنی موسسه قرآنی «بیت الاحزان حضرت زهرا (س)» با تاکید بر اینکه حوزه قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چند سال است برای ترویج قرآن کریم با زبان هنر گام‌های بزرگی را برداشته است، گفت: خلق شیوه‌های جدید برای آموزش آموزه‌های قرآنی لازم است که باید به آن توجه شود.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان، فرصتی برای خودسازی است، گفت: امیدوارم همه ما بتوانیم از این سفره پربرکت نهایت استفاده ببریم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به اینکه موسسه بیت الاحزان روزی از یک روستا شروع کرد و امروز در سراسر ایران، نام و آوازه این موسسه جاری و ساری است، اضافه کرد: حجت الاسلام شاهسونی افق موسسه را که ترویج کلام وحی بوده را اجرایی کرد.

وی با تاکید بر اینکه حوزه قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چند سال است برای ترویج قرآن کریم با زبان هنر گام‌های بزرگی را برداشته است، بیان کرد: با زبان هنر، مفاهیم را رساتر و قوی‌تر می‌توان انتقال داد.

سهرابی اضافه کرد: این موسسه باید برای ترویج قرآن کریم از زبان هنر استفاده کند و خلق شیوه‌های جدید برای آموزش آموزه‌های قرآنی لازم است که باید موسسه به آن توجه کند.

وی با اشاره به اینکه سکان آینده در دست کودکان و نوجوانان است، افزود: امیدوارم بتوانیم در تعالی فرهنگ و هنر به خصوص فرهنگ غنی قرآنی گام‌های موثری را برداریم.