اجرای عدالت فلسفه وجودی دستگاه قضایی است

اجرای عدالت فلسفه وجودی دستگاه قضایی است

ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران، اجرای عدالت را شرط کار و فلسفه وجودی دستگاه قضایی برشمرد و مسئولیت آنان را سنگین دانست.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله نورالله طبرسی صبح پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری مازندران که با حضور معاون قوه قضائیه در ساری برگزار شد، با تقدیر از تلاش‌های حجت الاسلام تقوی فرد رئیس کل قبلی دادگستری استان اظهار داشت: انشالله همه بتوانیم آن انتظاری که از دستگاه قضائیه وجود دارد را برآورده و در این راستا تلاش کنیم.

وی افزود: همه ما موظف به انجام وظیفه برای حفظ انقلاب اسلامی هستیم زیرا فلسفه وجودی دستگاه قضا، اجرای عدالت در جامعه است و قاضی باید عادلانه و حکیمانه و بدون حب و بغض قضاوت و داوری کند.

آیت الله طبرسی، با عنوان اینکه شغل قضاوت، سنگین و پرمسئولیت است تصریح کرد: باید برای دین اسلام تبلیغ و ارشاد کرد و در این راستا، قضات مسئولیت خطیر و سنگینی دارند.

نماینده ولی فقیه در مازندران، با اشاره به فعالیت ۶۰۰ قاضی و وجود بیش از ۳۰ شعبه قضائی در استان، خواستار تکریم و توجه به قضات در استان شد و گفت: وحدت و همدلی بین قضات امری مهم است.

در این مراسم از تلاش‌های حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد رئیس کل سابق دادگستری مازندران تقدیر و حجت الاسلام محمد صادق اکبری به عنوان رئیس کل جدید معرفی شد.