خدمات کمیته امداد با پیوست فرهنگی اجرا می‌شود

خدمات کمیته امداد با پیوست فرهنگی اجرا می‌شود

قزوین- مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: موضوع فرهنگ بسیار مهم است از این رو همه خدمات کمیته امداد با پیوست فرهنگی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، مجید مومنی در دیدار با مدیرکل ارشاد استان قزوین بیان کرد: نمای ظاهری کار کمیته امداد امام (ره) کمک اقتصادی و معیشتی است ولی حقیقت ماجرا این است که تا زمانی که فردی به لحاظ فرهنگی و دینی به شرایط شایسته ای نرسد، قادر به تغییر شایسته در زندگی خویش نخواهد بود.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام (ره) با این نگاه فرهنگ را محور خدمات خود قرار داده است چراکه موضوع فرهنگ بسیار مهم است از این رو همه خدمات کمیته امداد با پیوست فرهنگی اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: موضوع دیگری که در نگاه فرهنگی کمیته امداد امام (ره) مطرح است، جلب مشارکت‌های مردمی است؛ در این بخش هم نگاه این نهاد تنها دریافت پول از مردم نیست بلکه گام نخست ایجاد فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه است.

وی اعلام کرد: باید کاری کنیم که دل‌ها برای یکدیگر بتپد بدین معنا که هر کسی به توان و قدرت مالی خویش در عرصه نیکوکاری وارد شود حال ممکن است کسی بتواند ماهیانه ۱۰ هزار تومان کمک کند و کسی دیگر ۱۰۰ هزار و کسی دیگر یک میلیون و یا فردیدیگر بیشتر؛ بنابراین در گام نخست فرهنگ انفاق و نیکوکاری رقم و عدد مهم نیست.

مومنی خاطرنشان کرد: نگاه کمیته امداد امام (ره) به مردم نگاه مادی نیست چراکه مردم سرمایه مادی نیستند بلکه سرمایه اجتماعی ما هستند که به واسطه تقویت سرمایه‌های اجتماعی می‌توان به دستاوردهای بزرگی رسید.

وی توضیح داد: انسجام اجتماعی با افزایش مشارکت‌های عمومی و ایجاد اعتماد عمومی به وجود می‌آید از این رو مردم در فرایند کار امدادرسانی به مددجویان محور اساسی هستند؛ مردم تنها در کمک مادی به نیازمندان در کنار مددجویان و محرومان نیستند بلکه هر نیکوکاری می‌تواند از توانایی و هنر و فنی که دارد نیز برای خدمت به محرومان استفاده کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: شاید در گذشته مردم با قالب‌های سنتی به نیازمندان کمک می‌کردند ولی امروز این شرایط تغییر کرده و نیکوکاران علاوه بر شیوه‌های گذشته با استفاده از سامانه تلفن همراه # ۰۲۸*۸۸۷۷* می‌توانند در طرح هیا مختلف کمیته امداد امام (ره) مشارکت کنند.

آمادگی ارشاد استان برای کمک به ارتقای فرهنگی مددجویان

مدیرکل ارشاد استان قزوین از آمادگی این اداره برای همکاری با کمیته امداد برای ارتقای فرهنگی مددجویان خبر داد.

حجت الاسلام سید مهدی حسینی بیان کرد: جامعه تحت پوشش کمیته امداد می‌توانند با هماهنگی‌های صورت گرفته بین دو نهاد از برنامه‌های فرهنگی و هنری این اداره کل بهره مند شوند.

وی ادامه داد: برنامه‌های فرهنگی و اقتصادی امروز مهمترین مسئله دولت است و ما می‌توانیم با همکاری به بخشی از وظایف تخصصی خود در حوزه فرهنگ و جامعه هدف کمیته امداد جامه عمل بپوشانیم.

مدیرکل ارشاد استان قزوین اضافه کرد: تلاش می‌کنیم در جهت گام دوم انقلاب گام برداریم و امور فرهنگی را ارتقا دهیم از این رو سعی و تلاش ما بر این است که از همه جریانات و نخبگان فرهنگی به دور از خطوط سیاسی دعوت به همکاری کنیم.

وی افزود: مردم امروز از مسائل سیاسی خسته هستند و مدیران وظیفه دارند در مقابل این مردم بهترین عملکرد خود را بدون نگاه سیاسی و جانبداری های خاص انجام دهند.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: آماده همکاری با کمیته امداد در زمینه‌های فرهنگی هنری و فضای مجازی هستیم تا بتوانیم در ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری نقشی شایسته داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام (ره) شاید به ظاهر وظیفه‌ای ساده داشته باشد ولی نباید کار رسیدگی به محرومان را ساده انگاشت و از اهمیت و دقت در این امر غافل شد چراکه در آیات بسیاری این موضوع مهم مورد تأکید و سفارش قرار گرفته است.

مدیرکل ارشاد استان قزوین یادآورشد: فرهنگ سازی انفاق و نیکوکاری باید از سنین پایین در جامعه آغاز شود تا اثرگذاری شایسته داشته باشد.