خبرنگاران در جهت انسجام و وحدت جامعه قلم فرسایی کنند

خبرنگاران در جهت انسجام و وحدت جامعه قلم فرسایی کنند

نکا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا با اشاره به قرار گرفتن در شرایط حساس بر قلم فرسایی در جهت انسجام و وحدت جامعه توسط خبرنگاران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی روحی چهارشنبه شب در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه شهرستان نکا که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد با اشاره به توسعه فرهنگ و هنر شهرستان اظهار کرد: ارتقای سطح فکری جامعه قطعاً توسط قلم خبرنگاران صورت خواهد گرفت لذا در این راستا خبرنگاران باید به عنوان امین مردم در جهت توسعه و پیشرفت فرهنگی شهرستان قلم فرسایی کنند.

روحی با بیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا نگاه طیفی به خبرنگاران سطح شهرستان ندارد تصریح کرد: خبرنگاران باید دقت کنند تحلیل ونقد سازنده شأن اصولی و در عین واحد به دور از هرگونه غرض ورزی باشد چرا که در این حوزه تاکنون نگاه طیفی به خبرنگاران وجود نداشته است لذا با توجه به حمایت این ارگان و اطلاعات و ظرفیت‌های موجود می‌توان بسیاری از کمبودها و خلأها را از میان برد.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا اضافه کرد: با توجه با قرار گرفتن در شرایط حساس و ترفندهای دشمنان برای رخنه در درون کشور خبرنگاران باید در درج مطالب انسجام و وحدت لازم را بکار گیرند.

این مسئول فرهنگی هم افزایی، مشارکت و همکاری خبرنگاران را از جمله اهداف مهم برگزاری این نشست هم اندیشی برشمرد.

وی در ادامه خطاب به خبرنگاران متذکر شد: انتظار فرهنگ و ارشاد اسلامی از خبرنگاران سرلوحه قرار دادن قانون مطبوعات در عملکرد رسانه‌ای است لذا در این امور نیز اهالی قلم و رسانه نیز باید همچون سابق طبق مصوبات و قانون مطبوعات پیش روند.

روحی با اشاره به برگزاری کنسرت و برنامه‌های فرهنگی در شهرستان اظهار کرد: خود مردم مطالبه گر این امرفرهنگ و هنری نیستند چرا که اگه چنین بود قطعاً تغییراتی را در این حوزه شاهد بودیم.

متولی دستگاه فرهنگ و هنر شهرستان نکا با تاکید بر حوزه مشوق‌های فرهنگی و هنری خاطر نشان کرد: متأسفانه حوزه فرهنگ و هنر در مملکت کمتر دیده شده است که باید درخصوص این امر مهم چاره اندیشی شود.

این مسئول با اشاره به برنامه‌های سوم خرداد سالروز گرامیداشت آزادسازی خرمشهر گفت: برنامه روز سوم خرداد جمعه در مصلای این شهرستان برگزار خواهد شد و همچنین طبق سنوات گذشته در تدارک تئاتر خیابانی با مضمون آزادسازی خرمشهر در این شهرستان خواهیم بود.

وی همچنین به جشن بزرگداشت روز فردوسی اشاره و بیان کرد: جشن بزرگداشت فردوسی همچون سنوات گذشته همراه با شاهنامه خوانی و برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری مقارن با ولادت امام حسن (ع) ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری در مجتمع فرهنگی امیرالمومنین نکا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، انعکاس اخبار فرهنگی هنری شهرستان، ترویج وحدت و انسجام بین مردم، پرهیز از تفرقه افکنی و جداسازی آحاد مردم، دقت در تیترهای خبری در راستای افزایش سازندگی و همچنین پرهیز از انتشار مطالب مغرضانه از جمله دیگر موارد کلیدی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا خطاب به خبرنگاران شهرستان بوده است.