۳۲۰ زندانی جرائم غیرعمد در کرمانشاه چشم انتظار خیران هستند

۳۲۰ زندانی جرائم غیرعمد در کرمانشاه چشم انتظار خیران هستند

کرمانشاه_مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در این استان گفت: ۳۲۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌ها چشم انتظار خیران هستند.

منصور بیگلری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برپایی جشن گلریزان برای زندانیان جرایم غیرعمد در استان کرمانشاه طی روزهای گذشته اظهار داشت: این مراسم معنوی و باستانی هر ساله طی ماه مبارک رمضان برپا می‌شود تا به آزادسازی محکومان جرایم غیر عمد مالی کمک شود.

وی افزود: هم اکنون ۳۲۰ نفر زندانی داریم که صِرف ارتکاب به جرایم غیرعمد و بدهی‌های مالی و یا دیه در زندان به سر می‌برند.

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه تصریح کرد: در این بین افرادی وجود دارند که به دلیل بیماری یکی از اعضای خانواده متحمل قرض شده و اکنون در زندان هستند.

وی تصریح کرد: از ۳۲۰ زندانی مشمول کمک‌های ستاد دیه ۲۵۰ نفر مربوط به جرایم مالی (غیر کلاهبرداری) و مابقی نیز مربوط به مواردی چون عجز در پرداخت مهریه، نفقه، تصادفات رانندگی و حوادث کارگاهی است.

بیگلری یادآور شد: سال گذشته با کمک ۱۷ میلیارد تومانی خیران استان ۱۳۰ زندانی جرایم غیرعمد در کرمانشاه خانواده‌هایشان بازگشتند.

این مسئول با یادآوری اینکه امسال رقم خوبی برای کمک به زندانیان جمع آوری شد، گفت: شاکیان پرونده‌های مذکور از ۵۰۰ میلیون تومان از حق خود گذشت کرده‌اند.

مدیر کل زندان‌های استان کرمانشاه در پایان تاکید کرد: زندان محلی برای نگهداری مجرمانی است که امنیت و آسایش مردم و جامعه را مختل کردند و حضور افرادی با محکومیت‌های مالی در زندان تنها باعث افزایش جمعیت کیفری خواهد شد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با پرداخت بخشی از بدهی زندانیان نیازمند و استفاده از سایر منابع مالی ستاد دیه و همچنین بخشش قسمتی از طلب شاکیان پرونده‌ها، شاهد آزادی تعداد قابل توجهی از این زندانیان جرایم غیرعمد در استان باشیم.