کتابت قرآن برای سومین بار توسط هنرمند آملی/شاهنامه کتابت می شود

کتابت قرآن برای سومین بار توسط هنرمند آملی/شاهنامه کتابت می شود

آمل - استاد برجسته خوشنویسی شهرستان آمل که پیش ازاین دو بار کتابت قرآن کریم را به پایان رسانده بود، برای سومین بار متوالی کتاب کلام وحی را به رشته تحریر درآورده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد رضا خسروی آملی که از ۱۴ سال قبل به درجه استادی بالاترین درجه درخوشنویسی نائل آمده، طی سال‌های ۸۹ تا ۹۰ و۹۲ تا ۹۳ دو بار کلام الهی را با خط زیبای نستعلیق به رشته تحریر درآورده و از اواخر سال ۹۷ نیز برای سومین بار تصمیم به کتاب قرآن کریم گرفته است.

خسروی در رشته خوشنویسی عضو انجمن خوشنویسان ایران است و به مدت ۳۰ سال رئیس انجمن خوشنویسی شهرستان آمل بوده است.

این خوشنویس آملی درگفتگو اختصاصی با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در کمتر از ۵ ماه بیش از نیمی از سوره‌های قرآن کریم را کتابت کرده است، ابراز امیدواری کرد، کتاب قرآن کریم برای سومین بار تا کمتر از ۵ ماه آینده به پایان خواهد رسید.

این استاد برجسته خوشنویسی در خصوص اقدام خود برای کتاب قرآن کریم برای سومین مرتبه گفت، آثار متعددی را با استفاده از خط نستعلیق کتابت کرده‌ام که از جمله مهم‌ترین آن‌ها دوبار قبلی بوده که توانستم به یاری خداوند این کار مهم را انجام دهم.

محمدرضا خسروی آملی افزود: برای کتابت قرآن کریم در نخستین بار بیش از یکسال و برای دومین بار کمتر از یک سال زمان برده و تمام تلاشم بر این هست که در مدت حدود ۱۰ کتاب قرآن را برای بار سوم به پایان برسانم.

وی ادامه داد: هم اکنون روزانه ۶ تا ۷ ساعت مشغول کتابت قرآن کریم هستم و حس خیلی خوبی هست که با کلام الهی انس پیدا می‌کنید.

این استاد خوشنویسی آملی با اشاره به اینکه به خوشنویسی قرآن علاقه‌مندم و تاکنون اغلب آثارم در این زمینه به نمایش درآمده است، گفت: به عنوان یک مسلمان و اینکه تمام اعتقاد ما نیز براین هست و از زمانی که به درجه‌های بالای خوشنویسی رسیدم، آرزو داشتم که حداقل یک بار که شده کلام الهی را با هنر خوشنویسی کتابت کنم.

خسروی آملی گفت: واقعاً حسی که در زمان به رشته تحریر درآوردن کلام الهی به شما می بخشد، واقعاً عالی و وصف نشدنی هست وحتی پس از پایان نگارش شما نیز این حس تا ساعت‌ها ادامه دار است.

وی افزود: کتابت کلام الهی آن هم به خط نستعلیق که فارسی هست، واقعاً سخت هست اما از اینکه توانستم این کار مهم را برای سومین مرتبه تجربه کنم وانجام دادم، خداروشکر گذار هستم.

کتابت نیمی از قرآن کریم

این خوشنویسی آملی با بیان اینکه تاکنون نیمی از کتابت قرآن کریم به پایان رسیده است، گفت: آیه‌های قرآن کریم در کاغذهای (A3) ودر ۱۱ سطر نگارش می‌شود.

خسروی آملی اضافه کرد، خط نستعلیق به عنوان عروس خط‌ها است و هر خوشنویسی تمایل زیادی دارد که آثار خود را دراین قالب ارائه دهد.

آغاز همزمان کتابت شاهنامه فارسی

این خوشنویس برجسته آملی همچنین درخصوص آینده کاری خود گفت، یکی از تصمیمات من برای آینده این است که بتوانم پس ازکتابت سومین بار قرآن کریم، به طور جدی شاهنامه فردوسی را نیز به رشته تحریر دربیاورم.

خسروی آملی ادامه داد، کار بسیار عظیم وطاقت فرسایی است که با برآورد اولیه برای شاهنامه فردوسی بیش از ۵ سال زمان خواهد برد، هرچند قدردان دوستان و بزرگوارانی هستم که

دریغ از یک تشکر خشک وخالی مسئولان شهرستانی واستانی!!

وی درخصوص اینکه از رونمایی اولین کتابت قرآن تاکنون مسئولان شهرستانی واستانی چه حمایتی از شما داشتند، گفت: که متأسفانه هنرمندان در هیچ دوره‌ای حمایت نشدند وهیچ کاری هم انجام نشد.

خسروی آملی افزود: متأسفانه یا خوشبختانه از زمانی که نخستین کتاب قرآن رونمایی شده تاکنون حمایتی نشدم وحتی به مسئولان شهرستانی واستانی اینکه منزل یا دفتر من برای دیدن کار بیایند زحمت به خودشان ندادند و این رویه متأسفانه خوبی نیست.

وی افزود: من برای دل خودم واینکه یک اثری هنری وماندگار آن هم کتاب آسمانی قرآن کریم را برای شهرستان آمل جاودانه کنم وقت وعمر خودم را گذاشتم واینکه مسئولی بخواهد از من خبری بگیرد یا نه خیلی مهم نیست و مهم روح قرآنی این کار هست که با آن انس گرفتم.