کنترل آنفولانزای پرندگان جلوی واردات تخم مرغ از خارج را گرفت

کنترل آنفولانزای پرندگان جلوی واردات تخم مرغ از خارج را گرفت

سمنان - رئیس سازمان دامپزشکی از کنترل بیماری آنفولانزای پرندگان به عنوان یک کار مهم در این نهاد طی سال گذشته خبر داد و گفت: کنترل بیماری جلوی واردات ۹۰۰ هزار تنی تخم مرغ را گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی رضا رفیعی پور در دیدار صبح پنج شنبه خود با استاندار سمنان به میزبانی دفتر وی ضمن بیان اینکه کنترل بیماری آنفولانزای حاد پرندگان درکشور، اقدام بسیار مهم سازمان دامپزشکی در سال گذشته بود، تاکید کرد: در صورت عدم کنترل بیماری کشور نیازمند واردات ۹۰۰ هزار تن تخم مرغ داشت.

وی افزود: تأمین این میزان تخم مرغ در درون کشور اصلاً ممکن نبود و لذا با تلاش همکاران ما در مجموعه دامپزشکی توانستیم جلوی اشاعه و ترویج این بیماری را بگیریم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه بیان کرد: دانش، جوان گرایی و واگذاری امور به بخش خصوصی سه شاخصه مهم در حوزه سازمان دامپزشکی کشور بوده است همچنین ما معتقد هستیم که امنیت غذایی، مهمترین اولویت دشمنان در جنگ نرم محسوب می‌شود و از آنجا که مسئولیت تأمین اقتصادی در حوزه دامی بر عهده‌ی سازمان دامپزشکی کشور است، ما رسالتی سنگین بر عهده داریم.

نقش ویژه عشایر در تأمین گوشت

سید حمید رضا حسینی مدیرکل جدید دامپزشکی استان سمنان نیز در این نشست گفت: در سطح استان مجموعاً سه هزار و ۲۰۰ خانوار یا به عبارت دیگر ۱۵ هزار نفر زندگی عشایری دارند که از این جمع یک هزار و ۲۰۰ نفر تنها به ایل سنگسر تعلق دارند که ۲۳ درصد گوشت قرمز و لبنیات استان را تأمین می‌کنند.

وی افزود: از ۹۰۰ هزار تن گوشت مورد نیاز کشور، ۲۰ هزار تن گوشت توسط عشایر در کشور تولید می‌شود و لذا این نشان می‌دهد که باید نگاه ویژه ای به مقوله عشایر استان داشته باشیم.

قرار است مراسم معارفه حسینی به عنوان مدیرکل دامپزشکی استان سمنان لحظاتی دیگر برگزار شود.