خیران در جشن گلریزان راور یک میلیارد ریال تعهد کردند

خیران در جشن گلریزان راور یک میلیارد ریال تعهد کردند

کرمان - خیران در جشن گلریزان راور مبلغ یک میلیارد ریال برای آزادی مددجویان جرایم غیرعمد این شهرستان تعهد کردند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام علی تویسرکانی امام جمعه راور چهارشنبه شب در جشن گلریزان راور در محل تالار ملی این شهرستان ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه کار خیر خصوصاً کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در ایام ماه مبارک رمضان گفت: هر بنده مومنی که توان مالی دارد باید دست هم نوع خود را بگیرد.

وی با اشاره به آیات قرآن و احادیث ائمه بیان داشت: انفاق باعث جلب رحمت خداوند و آرامش خاطرمی شود زیرا هر فردی که برای رضای خداوند گره‌ای از کار بنده‌ای را باز کن با پرودگار معامله کرده و درهای رحمت الهی بر روی آن باز می‌شود.

سید حجت اله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های ستاد دیه استان و گرامی داشت یاد و خاطره بنیان گذار ستاد دیه شهید لاجوردی گفت: جشن‌های گلریزان با دو هدف پیشگیری، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عموم مردم و همچنین حفظ این سنت حسنه و در نهایت جذب کمک‌های خیران در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: تنها متولی برگزاری جشن‌های گلریزان در سطح کشور ستادهای دیه است که مسئولان کشوری هم در این مراسم شرکت و کمک‌های خود را در زمینه آزادی زندانیان غیر عمد به ستاد دیه اهدا می‌کنند و این نشان از سالم بودن و شفافیت عملکرد ستاد دیه است.

موسوی قوام گفت: یکی دیگر از فعالیت‌های ستاد دیه اخذ گذشت و تخفیف بدهی رضایت مندانه شکات است که این ستاد در دو دهه اخیر موفق به اخذ مبلغ ۲۹۰ میلیارد تومان از شکات پرونده مددجویان غیر عمد شده است.

در ادامه این مراسم دادستان شهرستان راور گفت: یکسری آسیب‌های اجتماعی در کمین محکومان غیر عمد و خانواده آنان است؛ این آسیب‌ها به صورت نا خود آگاه و خودکار فرد زندانی و خانواده آن را درگیر می‌کند زیرا خانواده به نوعی سرپرست خود را از دست داده است.

اسماعیل بلوچ زاده اظهار داشت: با توجه به اینکه شخص برای اولین بار وارد زندان می‌شود و درگیر محیط پیرامون خود و نگرانی خانواده می‌باشد ممکن است برای تأمین هزینه‌های خود و خانواده اش عمل بزه ای را انجام دهد که باعث بالا رفتن جمعیت کیفری زندان‌ها و در نهایت تحمیل هزینه‌های گزاف برای نظام خواهد شد.

دادستان راور گفت: پنج محکوم غیر عمد شهرستان راور در زندان کرمان تحمل حبس می‌کنند که ان شاالله با همت خیران بزرگوار این شهرستان تا پایان ماه مبارک رمضان زمینه آزادیشان از زندان فراهم می‌شود.