هنر در خدمت آموزه های دینی/کتابت دو جلد قرآن کریم رونمایی شد

هنر در خدمت آموزه های دینی/کتابت دو جلد قرآن کریم رونمایی شد

سنندج – کتابت دو جلد کلام الله مجید با خط نسخ اثر علی اشرف زانیار هنرمند پیشکسوت خوشنویسی استان کردستان با برگزاری مراسمی و در میان استقبال خوب مردمی در سنندج رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، شامگاه چهارشنبه و با برگزاری مراسمی در پردیس سینمایی بهمن سنندج کتابت دو جلد از کلام الله مجید با خط نسخ اثر خویش و هنرمند پیشکوست کردستانی علی اشرف زانیار در حضور پرشور مردمی رونمایی شد.

در جریان برگزاری این مراسم که با حضور پرشور اقشار مختلف مردم به ویژه جمعی از هنرمندان و ماموستاهای دینی برگزار شد، برنامه‌های مختلف فرهنگی و مولودی خوانی نیز برگزار شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در ابتدای این مراسم ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم سنندج در این مراسم، افزود: تقدیر و تجلیل از همه فعالان عرصه‌های فرهنگی و هنری در استان کردستان برای الگوسازی در بین نسل جوان ضروری است.

امین مرادی گفت: استاد علی اشرف زانیار با تلفیق هنر و آموزه‌های دینی خدمتی ارزشمند را به این دو بخش ارائه کرده است و به همین دلیل تجلیل و تقدیر از این پشکسوت هنرمند امری لازم است.

استاد محمدصابر صابر هنرمند خوشنویس کردستان ضمن اظهار خوشحالی از حضور در این جمع، بیان کرد: خیلی خوشحالیم که به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان مراسم‌های برای بزرگداشت و تقدیر از پیشکسوتان در زمان حیات آنها برگزار می‌شود.

وی با اشاره به سابقه دوستی خود با علی اشرف زانیار هنرمند پیشکسوت کردستان، ادامه داد: به راستی که استاد زانیار دارای ویژگی‌های منحصر به فرد اخلاقی است و به دلیل همین ویژگی هاست که وی طی سالهای بسیار همچنان مورد اعتماد اقشار مختلف مردم قرار داشته و امروز در این مراسم شاهد حضور پرشور مردمی هستیم.

اجرای قطعه نمایشی محمد رسول الله (ص) به همت بهاره لطافتیان هنرمند عرصه‌های هنرهای نمایشی استان کردستان در میان استقبال گسترده علاقمندان و مخاطبان دیگر بخش برنامه بود.

در ادامه ماموستا میرزا هورامی از هنرمندان کردستانی نیز در جایگاه سخنرانی قرار گرفت و وی نیز از تلاش‌ها و کوشش‌های استاد علی اشرف زانیار در راستای خدمت به علوم قرآنی به شکلی هنرمندانه تقدیر کرد.

شعر خوانی جمال گلباغی و همچنین اجرای گروه دف نوازی نوای رحمت از دیگر بخش‌های مراسم رونمایی از کتابت دو جلد قرآن مجید بود.

علی اشرف زانیار هنرمند پیشکسوت کردستانی نیز در سخنانی کوتاه ضمن تقدیر از تمامی افرادی که وی را در مسیر این کتابت کمک کرده‌اند، افزود: من سالهای زیادی را در خدمت این کتابت بودم و امروز خوشحالم که در جمع همشهریانم شاهد رونمایی از این آثار مهم هستم.

وی ضمن تقدیر ویژه از همراهی‌های همسرش در این مسیر، گفت: نزدیک به دو دهه از وقتم را در خدمت این کتابت بودم و باید از ایثار و فداکاری‌های همسرم که در این مسیر یار و یاور من بود به ویژه تشکر کنم.

زانیار ضمن تقدیر از حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: خوشختانه طی چند سال اخیر همواره در اتفاقات خوب فرهنگی و هنری ردپا و حضور حوزه هنری کردستان وجود دارد و به همین دلیل باید از آقای امین مرای رئیس حوزه هنری کردستان تقدیر ویژه داشته باشم.

در ادامه این مراسم دو جلد کتابت قرآن کریم اثر استاد علی اشرف زانیار هنرمند پیشکسوت خوشنویسی استان کردستان رونمایی شد.

همچنین در بخش پایانی این مراسم و با حضور جمعی از حاضران نمایشگاه آثار قرآنی استاد علی اشرف زانیار در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج گشایش یافت که این نمایشگاه به مدت یک هفته در دو نوبت صبح و بعد از ظهر آماده پذیرایی از علاقمندان است.