منابع حاصل از بیمه روستائیان در خود استان سرمایه گذاری شود

منابع حاصل از بیمه روستائیان در خود استان سرمایه گذاری شود

سنندج - استاندار کردستان گفت: باید تدابیری اندیشیدە شود کە حق بیمە ای کە روستاییان کردستانی پرداخت می‌کنند مجدداً به استان بازگردانده شده و در در همین استان سرمایە گذاری شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا در اولین جلسه راهبردی بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان کردستان اظهار داشت: در طول سال مبالغی از بیمه شدگان روستایی بابت حق بیمه اخذ و دولت نیز دو برابر آن مبلغ را کمک می‌کند که در یک جمع بندی رقم کلانی محسوب و به صندوق بیمه روستاییان واریز و در جاهای مختلف سرمایه گذاری می‌شود.

وی افزود: ما باید با مسئولان رایزنی و تعامل برقرار کنیم تا این مبلغ برای سرمایه گذاری و اشتغال آفرینی به استان برگردانده شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه بیمه اجتماعی روستاییان یک فرصت قانونی برای بهره‌مندی روستانشینان از بیمه است، ادامه داد: باید تدابیری اندیشیده شود تا ساکنان روستاها بیشتر با مزایای این بیمه آشنا و از منافع آن بهره مند شوند.

مرادنیا در ادامه سخنان خود به سکونت ۲٨ هزار خانوار کردستانی در حاشیه مرز اشاره کرد و یادآور شد: هم اکنون مرزنشینان ما از محل فروش سوخت مبالغی دریافت می‌کنند که می‌توان از محل سود فروش سوخت نسبت به پرداخت حق بیمه آنان اقدام کرد.

وی بیان کرد: بخشی از روستاییان ما توان پرداخت همان حق بیمه اندک را هم ندارند و ما باید تلاش کنیم از منابع مختلف محلی برای پرداخت حق بیمه آنان پیدا کنیم.

استاندار کردستان گفت: قطعاً برقراری بیمه اجتماعی و برخورداری مردم از مزایای آن به ماندگاری روستانشینان در روستاها کمک می‌کند.