۶۴ میلیون و ۸۲۹ هزار سهم در بورس همدان مبادله شد

۶۴ میلیون و ۸۲۹ هزار سهم در بورس همدان مبادله شد

همدان - مدیر بورس منطقه ای همدان گفت: هفته جاری تعداد ۶۴ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۱۲۵ سهم در بورس همدان مبادله شد.

علی اسکندری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار و اطلاعات در هفته جاری بیش از ۲۰ میلیارد و ۳۸۰ میلیون سهم به ارزش ۵۹ هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال در تالارهای بورس اوراق بهادار تهران معامله شده است، گفت: در بورس منطقه‌ای همدان نیز این هفته، تعداد ۶۴ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۱۲۵ سهم به ارزش ۱۹۹ میلیارد و ۳۰۶ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۷۶۳ ریال مبادله شد.

وی گفت: ۵۸ درصد از معاملات این هفته بورس همدان مربوط به خرید سهام و ۴۲ درصد نیز مربوط به فروش سهام بوده است.

اسکندری عنوان کرد: این هفته سهام ۲۹۹ شرکت در بورس منطقه‌ای همدان معامله و ۳۰ کد معاملاتی جدید نیز ایجاد شد.

وی با بیان اینکه دیروز چهارشنبه شرکت‌های نفت بهران، نفت سپاهان و توسعه معدن و فلزات بیشترین تأثیر مثبت و شرکت‌های پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی چادرملو بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند، گفت: همچنین شرکت‌های سایپا، بانک ملت و بانک تجارت پربیننده‌ترین شرکت‌های بورس بودند.

مدیر بورس منطقه‌ای همدان اضافه کرد: در میان شرکت‌های فرا بورس هم سنگ آهن گهر زمین، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان و پالایش‌نفت شیراز بیشترین تأثیر مثبت و شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی مارون و ذوب آهن اصفهان بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص فرا بورس داشتند.

اسکندری افزود: همچنین ذوب آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس و سرمایه گذاری میراث فرهنگی پر بیننده ترین شرکت‌های فرا بورس بودند.

وی یادآور شد: شاخص کل بورس در هفته جاری معادل ۲۱۱ هزار و ۱۸ واحد بود که نسبت به هفته گذشته ۳۲۶ واحد کاهش یافت.

مدیر بورس منطقه‌ای همدان یادآور شد: همچنین شاخص کل فرا بورس هم با ۲۳ واحد کاهش به ۲ هزار و ۵۸۳ واحد رسید.