رسالت رسانه بیان واقعیت‌ها و ایجاد امید در جامعه است

رسالت رسانه بیان واقعیت‌ها و ایجاد امید در جامعه است

سنندج-معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استاندار کردستان گفت:رسالت رسانه بیان واقعیت‌ها وایجاد امید درجامعه است اما متأسفانه فراوانی تیترهای منفی وایجاد فضای یأس امروز بیشتر مشهود است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسین فیروزی شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه بررسی ظرفیت‌های فرهنگی در رونق تولید که زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان است، اظهار داشت: توسعه گفتمان اقتصادی موجب موفقیت این گفتمان و در نتیجه رونق تولید و توسعه اقتصادی استان می‌شود.

وی با گله مندی از بی توجهی رسانه‌های استان نسبت به موفقیت‌های اقتصادی استان از جمله رشد ۱۵۷ درصدی صادرات، افزود: منظور از حمایت، ارائه پیشنهادات و انتقادات سازنده و همچنین انتقال واقعیت‌های اقتصادی به جامعه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ادامه داد: این گفتگو نباید در داخل شورا بماند بلکه باید توسط رسانه‌های حرفه‌ای و مسوولیت پذیر، به سطح جامعه و میان مردم بیاید تا هم سرمایه گذاران احساس امنیت کنند و هم امیدواری در میان مردم ایجاد شود.

فیروزی در ادامه به ظرفیت مهم مرز رسمی استان و مبادلات ۸.۶ میلیارد دلاری اشاره کرد و یادآور شد: از این مبلغ ۳.۱ میلیارد دلار صادرات و عمده آن محصولات کشاورزی بوده است.

وی با تاکید بر نقش مهم کردستان در تأمین امنیت غذایی کشور به تحویل یک میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان در پایان سال زراعی گذشته اشاره کرد و بیان کرد: تولید این میزان گندم، زمینه اشتغال ۱۱۳ هزار خانوار روستایی نیز فراهم کرده و علاوه بر آن مبالغ دریافتی کشاورزان نیز وارد چرخه اقتصادی استان شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان تولید بیش از ۸۰ هزار تن گوشت سفید در استان طی سال گذشته را یادآور شد و گفت: نیاز استان ۳۶ هزار تن بوده و مابقی تولید، به استان‌های دیگر صادر شد.