فراخوان فصل دوم پروژه‌ ملی چهار فصل تئاتر ایران اعلام شد

فراخوان فصل دوم از دورِ نوین پروژه‌ جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران با عنوان نمایشنامه‌های کمدی برای علاقه‌مندان اعلام شد.

خبرگزاری میزان- فراخوان فصل دوم از دورِ نوین پروژه‌ جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران با عنوان «نمایشنامه‌های کمدی» برای علاقه‌مندان اعلام شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی چهارفصل تئاتر ایران، ایوب آقاخانی مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنر‌های نمایشی حوزه‌ی هنری و موسس و مدیر پروژه جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران اعلام کرد با توجه به درخواست هنرمندان و هنردوستان مقیم شهرستان‌ها و با عنایت به اینکه فراخوان دوم از دورِ نوین پروژه چهارفصل تئاتر ایران اسفندماه ۱۳۹۷ منتشر شد و ظاهراً، بسیاری، به دلایل مختلف، از آن مطلع نشدند، این دفتر به عنوان دبیرخانه رسمی پروژه برای برگزاری فصل دوم با عنوان «نمایشنامه‌های کمدی» به‌صورت ضرب‌الاجل فرصتی چند روزه برای علاقه‌مندان تعیین می‌کند تا در صورت تمایل، ایده‌های جامانده خود را در این حوزه مورد ذکر، یعنی کمدی، تا پایان اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، به آدرس ایمیل a.aghakhani@hotmail.com ارسال کنند.

به‌زودی هیئت علمی فصل دوم از دورِ نوین پروژه جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران اعلام خواهد شد و بعد از اتمام مهلت اعلام‌شده طرح‌های جدید رسیده، با تجمیع طرح‌های پیشینی که در فاصله تعیین‌شده قبلی گردآوری شده بودند، توسط آن‌ها بررسی و نتیجه مورد نظر اعلام خواهد شد.

گفتنی است، مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری فصل اول دورِ نوین پروژه جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران را به دبیری ایوب آقاخانی به‌منظور تقویت بنیه نمایشنامه‌نویسی کشور در پاییز ۱۳۹۷ با عنوان «ایران در بستر تاریخ» پشت سر گذاشت و چندی پیش نمایشنامه‌های خروجی آن را معرفی کرد.

این پروژه که چهار سال متوالی با مدیریت ایوب آقاخانی در سال‌های ۸۷ تا ۹۱ موفقیت‌هایی را کسب کرده بود، بار دیگر کار خود را آغاز کرده است. پیش از این از سوی اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شد و این‌بار از سوی مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری برگزار می‌شود.