صنعت مسکن پیشران اقتصاد کشور/ ضرورت سیاست گذاری کلان در بخش مسکن

نماینده مجلس گفت:۳۰ درصد اقتصاد ما به بخش مسکن وابسته است و این حوزه ۳۰۰ شغل مستقیم و هزار غیر مستقیم را فعال می‌کند.

نماینده مجلس گفت:۳۰ درصد اقتصاد ما به بخش مسکن وابسته است و این حوزه ۳۰۰ شغل مستقیم و هزار غیر مستقیم را فعال می‌کند.

به گزارش  خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در برنامه تیتر امشب تصریح کرد: دولت نظر دارد در حوزه مسکن مداخله نکند، اما به نظر من این بازار باید با مداخله مستقیم کنترل شود. ظرفیت خوبی در بخش خصوصی داریم، اما این ظرفیت‌ها تاکنون به طور جدی بازی گرفته نشده است.

وی ادامه داد: ۳۰ درصد اقتصاد ما به بخش مسکن وابسته است و این حوزه ۳۰۰ شغل مستقیم و هزار غیر مستقیم را فعال می‌کند.

کیان پور بیان کرد: بخش خصوصی ساخت مسکن برای دهک ۵ تا ۱۰ جامعه را پوشش می‌دهد  برای تامین مسکن دو دهک پایین جامعه هم کمیته امداد و بنیاد مستضعفان باید اقدام کنند. تامین مسکن ۳ تا ۵ و بخشی از ششم را دولت باید از سازندگان بخش خصوصی حمایت کند تا بتوانند ورود پیدا کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: دولت باید سالانه برای تامین یک میلیون واحد مسکونی برنامه داشته باشد. تعریف ۵۵۰ هزار واحد که توسط بخش خصوصی ساخته می‌شود و مابقی را سازندگان انبوه با حمایت‌ها و تسهیلات دولتی پوشش دهند.

وی تاکید کرد: باید شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور تشکیل و سیاست گذاری کلان در بخش مسکن ایجاد شود. ایجاد کاهش تولید و انباشت تقاضا سبب افزایش قیمت می‌شود و این امر بر بازار اجاره هم تاثیر می‌گذارد.

کیان پور افزود: تامین مالی مناسب هم باید از سوی پول و اعتبار تامین مالی انجام گیرد.

این نماینده مجلس در خصوص مسکن مهر تصریح کرد: از سال ۹۲ گفته می‌شود سال بعد مسکن مهر تکمیل می‌شود. هنوز واحد‌های مسکن مهر  خدمات زیربنایی و روبنایی می‌خواهد و نیاز است شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور تشکیل و به این موضوع رسیدگی شود.

در حال تکمیل...