آرامش امروز را مدیون تدابیر امام راحل هستیم

آرامش امروز را مدیون تدابیر امام راحل هستیم

زنجان- استاندار زنجان گفت: آرامشی که امروز نصیب ایران اسلامی شده است را مدیون تدابیر بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، فتح‌الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس، بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در محل استانداری زنجان، با تاکید بر اینکه روزهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه را باید یکی از روزهای حیاتی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست افزود: بی‌تردید اهمیت این روزها از آن جهت است که وقایع مهمی را در دل خود جای داده است.

وی با بیان اینکه نباید به سادگی از کنار وقایع مهمی چون ۱۴ و ۱۵ خرداد که در دل خود وقایع و ارزش‌های دینی و ملی ما را جای داده است، گذشت، تصریح کرد: یکی از این روزهای مهم و حیاتی، روز جهانی قدس است که با تدابیر بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی شکل یافته و امنیتی که امروز نصیب ایران اسلامی شده، حاصل همین تدابیر ارزشمند امام راحل بوده است.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه یکی از دلایل ماندگاری و جهانی شدن روز قدس، ارزش‌گذاری به بیت‌المقدس است که توسط امام راحل بنیان گذاشته شده است، ادامه داد: قدس متعلق به مسلمانان است و با توجه به ارزش‌گذاری به بیت‌المقدس توسط امام راحل بود که نقشه آمریکا برای خاورمیانه طراحی کرده بود، با این تدابیر حکیمانه و دوراندیشانه، نقش بر آب شد.

حقیقی با اشاره به اینکه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نهادهای انقلابی مهمی در راستای حفظ این نظام شکل گرفته است، اظهار کرد: بی‌تردید انقلاب اسلامی ایران در سایه وحدت همه اقشار به وقوع پیوست، لذا در برهه کنونی که دشمن به دنبال ایجاد تفرقه بین آحاد مردم است، باید با برگزاری باشکوه چنین برنامه‌هایی به دشمن نشان دهیم که مردم به نظام علاقه‌مند هستند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از ضرورت‌های برگزاری مراسمی چون ۱۴ و ۱۵ خرداد، تأمین امنیت مردم است، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیتی که برگزاری و پاس‌داشت چنین روزهایی دارد، همه مدیران باشد به وظایف خود در این راستا عمل کنند.