رگبار باران در خراسان رضوی؛آبگرفتگی در مشهد،رانش زمین در کلات

رگبار باران در خراسان رضوی؛آبگرفتگی در مشهد،رانش زمین در کلات

مشهد- بارش رگباری باران در مشهد موجب آبگرفتگی برخی معابر و ایجاد ترافیک مقطعی در خیابان های این شهر شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، رگبار باران همراه با وزش باد و رعد و برق بعدازظهر چهارشنبه در برخی شهرهای خراسان موجب آبگر فتگی معابر و مسدود شدن برخی راه‌های اصلی و روستایی این استان شد.

بارش باران در مشهد که دارای شدت قابل توجهی بود باعث شد تا آبگر فتگی و ترافیک مقطعی در برخی معابر و خیابان‌های این شهر ایجاد شود.

باران همچنین موجب رانش زمین در محور کلات به درگز و مسدود شدن این محور شد و در برخی جاده‌های روستایی نیز به صورت موقت به دلیل حجم بالای روان آب سیل جاری شد.

هواشناسی خراسان رضوی نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد طبق تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی بارش‌های رگباری باران تا پایان هفته جاری به صورت پراکنده و متناوب در استان ادامه خواهد داشت، که در برخی نقاط توأم با رعدوبرق و وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

طبق این پیش بینی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری با تقویت امواج ناپایدار عبوری از روی استان انتظار می‌رود بر حجم بارش‌ها افزوده گردد، که بارش تگرگ همچنین احتمال آبگرفتگی و ایجاد روان آب در استان وجود خواهد داشت.

روز پنجشنبه علاوه بر نواحی فوق در شهرستان‌ها و توابع فریمان، تربت حیدریه، ارتفاعات بینالود، نیشابور همچنین برخی از نقاط کلانشهر مشهد بیشترین حجم بارش را خواهند داشت.