والدین برای یادگیری قرآن مانند زبان خارجی دغدغه داشته باشند

والدین برای یادگیری قرآن مانند زبان خارجی دغدغه داشته باشند

یزد ـ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: والدین برای یادگیری زبان‌های خارجی توسط فرزندان خود دغدغه دارند و خوب است برای یادگیری قرآن به عنوان کتاب سعادت بشر نیز دغدغه‌مند باشند.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت‌الله محمدرضا ناصری امروز در مراسم افتتاحیه هفتمین نمایشگاه بزرگ علوم قرآنی یزد که در حسینیه صاحب الزمان (عج) محمود آباد یزد برگزار شد، اظهار داشت: قرآن کریم کامل‌ترین کتاب آسمانی است و با تدبر و تعقل در آن در می‌یابیم که قرآن برای همه امور زندگی آئین‌نامه و راهنما دارد.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام نیز قرآن کریم را کتاب سعادت بشر معرفی کردند، افزود: قرآن با تمام کتاب‌هایی که تاکنون نگارش شده متفاوت است و ارزش و اهمیت آن با هیچ کتاب دیگری قابل مقایسه نیست.

امام جمعه یزد بر ضرورت توجه جدی‌تر به کتاب خدا تاکید و تصریح کرد: امروز به کتاب‌های شعر و داستان و رمان توجه خوبی می‌شود اما این میزان توجه به کتاب خدا که کامل‌ترین راهنما برای زندگی بشر است، صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه والدین کودکان خود را به شرکت در کلاس‌های زبان تشویق و ترغیب می‌کنند اما دغدغه‌ای برای یادگیری قرآن توسط آنها ندارند، افزود: یادگیری زبان خارجی خوب است اما اهمیت قرآن در زندگی بشر بیشتر است بنابراین باید برای یادگیری قرآن توسط کودکان خود نیز دغدغه داشته باشیم.

ناصری عنوان کرد: ما باید سبک قرآن خواندن و زندگی کردن را تغییر دهیم زیرا امروزه قرآن می‌خوانیم ولی به گفته‌های آن عمل نمی‌کنیم و این سبک قرآن خواندن باید تغییر کند و به سمت عمل‌گرایی برویم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه باید به قرآن بیش از پیش اهمیت دهیم زیرا دستور زندگی و کلام خداوند متعال است، خاطرنشان کرد: قرآن کتابی جامع و کامل و دارای مطالب ارزشمندی است که باید از آن به بهترین نحو ممکن بهره‌مند شد و یکی از راه‌های بهره‌مندی از قرآن، یادگیری علم آن است.