آمریکا شماری از شرکت‌ها و مقام‌های کره شمالی را تحریم کرد

آمریکا امروز جمعه هفت فرد و ۱۶ شرکت کره شمالی را به‌دلیل ارتباط با دولت پیونگ یانگ یا برنامه‌های تسلیحاتی و هسته‌ای این کشور تحریم کرده است.

آمریکا شماری از شرکت‌ها و مقام‌های کره شمالی را تحریم کرد

به گزارش مشرق

به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: واشنگتن هفت مقام رسمی و 16 شرکت کره شمالی را به علت ارتباط با دولت پیونگ یانگ یا برنامه های تسلیحاتی و اتمی، به فهرست تحریمها افزوده است.

این تحریمها پس از آن اعمال شده است که کره شمالی در ماه سپتامبر پنجمین آزمایش بزرگ هسته ای خود را انجام داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا افزود: چند نفر از مقامهای وزارت صنعت انرژی اتمی کره شمالی را که بر برنامه هسته ای نظارت می کنند، و تعدادی از مقامهای حزب کارگر کره شمالی را تحریم کرده است.

شرکتهایی نیز که از سوی آمریکا با تحریم روبرو شده اند شامل شرکت هواپیمایی ایرکوریو و 16 فروند هواپیمای متعلق به آن و 6 شرکت ارائه دهنده خدمات مالی بوده است. چند شرکت فعال در زمینه تجارت فلزات زغال سنگ در کره شمالی نیز از سوی آمریکا تحریم شده اند.

روز چهارشنبه شورای امنیت سازمان ملل نیز تحریمهای جدیدی را علیه پیونگ یانگ وضع کرده تا درآمدهای صادراتی این کشور را به میزان 25 درصد کاهش دهد.

کره جنوبی و ژاپن نیز اعلام کرده اند که تحریمهای یکجانبه ای را علیه کره شمالی اعمال می کنند. زغال سنگ تنها منبع مهم درآمدهای ارزی و صادراتی کره شمالی به شمار می رود. قطعنامه شورای امنیت همچنین صادرات مس، نیکل نقره و روی کره شمالی را نیز ممنوع خواهد کرد. ارزش صادرات این فلزات نیز 100 میلیون دلار در سال برآورد شده است.

گزارش مشکل