فعالیت ۷۰ خانه قرآن روستایی در استان یزد

فعالیت  ۷۰ خانه قرآن روستایی در استان یزد

یزد ـ مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد از فعالیت ۷۰ خانه قرآن روستایی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمود زارع رشکوئیه در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با بیان اینکه فعالیت‌های قرآنی در هر منطقه و محله، سند مصونیت آن محله از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی است، اظهار داشت: برکت قرآن در روستاها می‌تواند افراد مهاجر را گرد یک موضوع جمع کند که این گردهم جمع شدن خود برکات بسیار دیگری را به همراه خواهد داشت.

زارع رشکوئیه بیان کرد: شکل گیری پایگاه‌های قرآنی در روستاها می‌تواند در توسعه همه جانبه روستاها اثرگذار باشد بر این اساس به دنبال توسعه پایگاه‌ها و انجام فعالیت‌های قرآنی در روستاها هستیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد یادآور شد: در حال حاضر ۷۰ خانه روستایی در استان یزد فعالیت می‌کنند که امیدواریم با همراهی دستگاه‌هایی همچون سازمان تبلیغات اسلامی، اداره ارشاد و … بتوانیم شاهد افزایش فعالیت‌ها در خانه‌های قرآن روستاها باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۶۹ روستای دارای شورای اسلامی در استان یزد وجود دارد، افزود: جمعیت روستاهای استان بالغ بر ۱۶۷ هزار نفر است که جمعیت قابل توجهی است.

زارع رشکوئیه با اشاره به وجود سرفصل فرهنگی در بودجه دهیاری‌ها گفت: می‌توان فعالیت‌های فرهنگی به ویژه قرآنی روستاها را از همین طریق و همچنین کمک خیرین و سایر دستگاه‌ها رونق بخشید.