مفاهیم عالی قرآنی در استان توسعه و ترویج ‌یابد

مفاهیم عالی قرآنی در استان توسعه و ترویج ‌یابد

یزد- ‌استاندار یزد بر ضرورت توسعه و ترویج مفاهیم عالی قرآنی در استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدعلی طالبی، ظهر امروز در مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه بزرگ علوم قرآنی یزد که با حضور آیت الله محمد رضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در حسینیه حضرت صاحب الزمان (‌عج) محمودآباد برگزار شد، اظهار داشت: جوشش هنر در کشور و جهان اسلام از برکت کتاب آسمانی قرآن است.

طالبی ادامه داد: امروز فراتر از عظمت قرآن کتاب‌های زیادی در حوزه قرآن و مفاهیم عالی آن به نگارش درآمده و استخراج شده است.

وی افزود: قرآن کریم در حوزه هنر تأثیرات فراوان و پربرکتی داشته و امروز بسیاری از رشته‌های هنری بالندگی خود را مدیون قرآن هستند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: از این نمونه می‌توان به هنر خوشنویسی و هنرهای تجسمی اشاره کرد که برکات فراوان قرآن را در تعالی این هنرها می‌توانیم ببینیم و دریابیم که مفاهیم قرآنی به چه زیبایی توانسته است به رشد این هنرها کمک کند.

طالبی عنوان کرد: قرآن جایگاه والایش در مسائل فرهنگی را نیز نشان داده و امیدواریم در استان یزد که با قرآن مأنوس است، مسئولان در گسترش و تعالی ارزش‌های قرآنی کوشا باشند.

استاندار یزد اظهار امیدواری کرد: با راهنمایی‌های نماینده ولی فقیه در استان و اختیارات قانونی مسئولان استان بتوانیم قدم‌های خوبی را در توسعه و ترویج قرآن و مفاهیم عالی آن در جامعه برداریم.

به گزارش مهر، هفتمین نمایشگاه بزرگ علوم قرآنی یزد در ۲۰ غرفه با ۴ هزار عنوان کتاب و با تخفیف ۵۰ درصد در محصولات فرهنگی تا دوم خرداد ماه از ساعت ۲۱ تا یک بامداد میزبان علاقه‌مندان است.