استفاده از هنر در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب جدی گرفته شود

استفاده از هنر در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب جدی گرفته شود

قزوین- رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: با استفاده از روش‌های نوین و هنر اینفوگرافی، انیمیشن و گرافیک می توانیم پیام های فرهنگی را منتقل و بیانیه گام دوم انقلاب را تبیین کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدیه قافله باشی در جلسه هم افزایی دستگاه‌های فرهنگی در زمینه تبیین گام دوم انقلاب که پیش از ظهر چهارشنبه در اداره تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تشکیل کمیته‌های متعدد شاید نتواند نیازهای ما را در کارهای فرهنگی برآورده کند و بهتر است دنبال کارهای عملیاتی باشیم.

وی بیان کرد: برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب باید از همه روش‌ها و ابزارهای تأثیرگذار استفاده کنیم تا بتوانیم اهداف و محورهای این پیام مهم را به همه گروه‌ها منتقل کنیم.

قافله باشی تصریح کرد: استفاده از فضای مجازی به عنوان یک فرصت می‌تواند ما را به هدف برساند و ابزار هنر مانند نقاشی، گرافیک، انیمیشن و اینفوگرافی از روش‌هایی است که می‌تواند تأثیر بهتری داشته باشد و جذابیت لازم را برای افراد ایجاد کند.

در ادامه حسین عابدینی نماینده صدا و سیما گفت: در رسانه استانی یک پیوست رسانه‌ای ۲۵ صفحه‌ای در این خصوص تهیه شده و برنامه‌ها با محور گفتمان سازی تهیه و پخش می‌شود.

وی بیان کرد: باید آسیب‌های این حوزه را بشناسیم و برای رفع آن اقدام کنیم و در کار فرهنگی مدیریت شجاعانه داشته باشیم و با دوری از فرافکنی به اهداف خود دست یابیم.

عابدینی گفت: باید ایده‌های خود را روی هم بگذاریم تا به نتایج بهتری برسیم.

حجت الاسلام نوروزی نماینده اوقاف گفت: باید به آینده نگاه خوش بینانه داشته باشیم و از امیدهای کاذب دوری کنیم و به تقویت روحیه معنوی جامعه کمک کنیم.

وی اضافه کرد: با تشکیل کارگروه‌های تخصصی به دنبال هم اندیشی و هم افزایی باشیم و برای تشریح محورهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب در میان جوانان همت کنیم.

محمد کشاورز مسئول بسیج رسانه استان قزوین هم در این نشست اظهار داشت: بسیج رسانه وظیفه خود می‌داند در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب بردارد و ما آمادگی داریم با استفاده از ظرفیت رسانه‌های مجازی، خبرگزاری‌ها، مطبوعات محلی در اطلاع رسانی مشارکت کنیم.

باقری نماینده آموزش و پرورش هم گفت: این بیانیه به استان‌ها و مدارس ابلاغ شده و نکات کلیدی آموزش و پرورش باید شناسایی شده و برای اجرا آماده شود.

وی افزود: تشریح نقش معلمان در پیشرفت کشور، آموزش استقامت در سطح مدارس، تربیت درست نسل حاضر، آموزش حرکت رو به جلو، تمدن سازی و نیرو سازی گسترده در مدارس، برگزاری دوره‌های ضمن خدمت، سپردن زمام امور مدرسه به دانش آموزان، اقدام جهادی در تزکیه و تربیت انقلابی، اصلاح خطاهای گذشته، استفاده از ظرفیت‌های مغفول مانده، توجه به برنامه‌های کوتاه مدت و خوانش بیانیه در مدارس و توجه به تشکل‌های دانش آموزی از محورهای مهمی است که مورد توجه و پیگیری قرار گرفته است.

مژده اروجیمدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هم گفت: با استفاده از روش‌های قصه گویی و نمایش و سرود برای انتقال پیام‌های مختلف در این کانون اقدام کرده ایم که برای سنین پایین تأثیرگذار است.