پارسال ۳۰۲ زندانی توسط ستاد دیه استان همدان آزاد شدند

پارسال ۳۰۲ زندانی توسط ستاد دیه استان همدان آزاد شدند

همدان - مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: سال گذشته تعداد ۳۰۲ زندانی جرایم غیرعمد توسط ستاد دیه استان همدان آزاد شده و به آغوش خانواده خود برگشتند.

به گزارش خبرنگار مهر ، یدالله روحانی منش ظهر چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته تعداد ۳۰۲ زندانی جرایم غیرعمد توسط ستاد دیه استان همدان آزاد شده و به آغوش خانواده برگشته‌اند، اظهار داشت: تعداد پرونده‌های دیه ۱۴ نفر، تعداد پرونده‌های مالی ۲۴۱ نفر، تعداد پرونده‌های مهریه ۳۶ نفر و تعداد پرونده‌های نفقه ۱۱ نفر بوده است.

وی مبلغ کل بدهی مددجویان را ۲۴۷ میلیارد و ۶۹۶ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۴۱۱ ریال عنوان کرد و گفت: از تعداد ۳۰۲ زندانی آزاد شده ۱۷ نفر زن و ۲۸۵ نفر مرد بوده‌اند.

روحانی منش مبلغ پرداختی شرکت‌های بیمه را یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال عنوان کرد و با بیان اینکه ۴ میلیارد و ۵۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال نیز توسط صندوق‌های تأمین خسارت‌های بدنی پرداخت شده است، گفت: ۱۲۸ میلیارد و ۴۷۷ میلیون و ۲۸۷ هزار ریال اخذ گذشت رضایت مندانه از شکات توسط ستاد دیه بوده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان آورده مددجویان را ۱۴ میلیارد و ۹۱۰ میلیون و ۹۶۶ هزار ریال عنوان کرد و با اشاره به وام‌های اعطایی از بانک‌های عامل به مددجویان گفت: ۳۰ میلیارد و ۷۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال نیز وام به مددجویان داده شده است.

روحانی منش گفت: تعداد ۸ نفر از مددجویان آزاد شده با وساطت مشاوره‌های حقوقی ستاد دیه آزاد شده‌اند که از این تعداد ۴ نفر از پرونده‌های مهریه بودند که با صلح و سازش به ادامه زندگی مشترک برگشتند.

وی در ادامه به آمار عملکرد سال ۹۸ ستاد دیه استان همدان اشاره کرد و با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۱ نفر زندانی جرایم غیرعمد شامل دیه، مالی و مهریه از زندان آزاد شدند؛ گفت: مبلغ بدهی ۶۱ میلیارد و ۹۳۲ میلیون و ۳۷۸ هزار ریال بوده است.

روحانی منش با بیان اینکه از این تعداد یک نفر زن و ۳۰ نفر مرد بوده است، گفت: مبلغ پرداختی شرکت‌های بیمه یک میلیارد و ۶۸۸ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال، مبلغ پرداختی صندوق تأمین خسارت‌های بدنی ۶۵۸ میلیون و ۴۵۸ هزار ریال، میزان افزایش گذشت رضایت مندانه از شکات توسط ستاد دیه ۴۸ میلیارد و ۱۲۳ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۲۷ ریال و نقدینگی محکوم که همان آورده مددجویان است یک میلیارد و ۵۳۲ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۸۹۰ ریال بوده است.

وی مبلغ اعسار به تقسیط را ۲ میلیارد و ۷۵ میلیون ریال عنوان کرد و کمک پرداختی برای پرونده‌های مالی و دیه را ۲ میلیارد و ۵۳۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال ذکر کرد و گفت: ۵ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال وام نیز به مددجویان پرداخت شده است.