طرح ممنوعیت سگ گردانی در معابر عمومی استان سمنان اجرا می‌شود

طرح ممنوعیت سگ گردانی در معابر عمومی استان سمنان اجرا می‌شود

سمنان - رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان سمنان بابیان اینکه طرح ممنوعیت سگ گردانی در معابر عمومی استان اجرایی می‌شود، گفت: مردم موارد سگ گردانی در پارک‌ها و معابر استان را اطلاع دهند.

سرهنگ سیدموسی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر ، ضمن بیان اینکه طرح ممنوعیت سگ‌گردانی در پارک‌ها، معابر و مکان‌های عمومی استان سمنان اجرایی می‌شود، گفت: طبق دستور قانون و دستورالعمل‌های موجود سگ گردانی در خیابان‌ها و معابر ممنوع است و هرکجا نیروی انتظامی این موارد را مشاهده کنند حتماً برخورد خواهد شد.

وی بابیان اینکه مردم می‌توانند سگ گردانی در پارک‌ها و معابر استان سمنان را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند، اضافه کرد: اگر شهروندان در این زمینه با نیروی انتظامی تماس برقرار کنند قطعاً نیروها اعزام و با آن برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان سمنان بابیان اینکه طبق ماده ۶۳۸ قانون تعزیرات گرداندن و حمل سگ در ملأ عام عفت عمومی را جریحه‌دار می‌کند، ابراز داشت: بر اساس این ماده و قانون نیروهای انتظامی مکلف به جمع آوری سگ و تحویل پرونده مذکور به دادسراهای شهرستان‌های استان سمنان هستند.

حسینی بابیان اینکه تعیین تکلیف پیرامون سگ بر عهده دادسرا است، تصریح کرد: مواردی نظیر سگ گردانی در حیطه مسائل امنیت اخلاقی محسوب می‌شود لذا نیروی انتظامی برابر دستور صریح قانون با آن مقابله خواهد کرد.

وی بابیان اینکه سگ گردانی در معابر و پارک‌ها از جمله مواردی که می‌توان گفت در استان سمنان نیز وجود دارد، افزود: پرونده‌های بسیاری پیرامون این بخش در استان وجود دارد و نیروی انتظامی برای کاهش این موارد، پارک‌ها و معابر کم تردد را نیز رصد می‌کند.