ظرفیت های صادراتی قزوین برای توسعه روابط با روسیه شناسایی شود

ظرفیت های صادراتی قزوین برای توسعه روابط با روسیه شناسایی شود

قزوین- مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: برای توسعه مناسبات تجاری و بازرگانی بین ایران و روسیه باید ظرفیت های صادراتی قزوین شناسایی و در بازارهای هدف معرفی شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، جلسه بررسی همکاری‌های استانی ایران و روسیه ظهر چهارشنبه در دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین برگزار شد.

مرتضی علیخانی در این جلسه اظهار داشت: توسعه مناسبت با کشورهای دوست و همسایه در دستور کار مسئولان کشور است و ما نیز در استان ضمن شناسایی ظرفیت‌های خود و دیگر بازارهای آمادگی لازم را برای توسعه مناسبات داریم.

وی گفت: روسیه یکی از بازارهای خوب در حوزه اقتصاد بدون نفت است و باید بتوانیم از این ظرفیت بخوبی استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت سرمایه گذاری استانداری قزوین یادآور شد: در توسعه روابط ایران و روسیه قرار است ظرفیت‌های استان‌ها مورد بررسی قرار گیرد که در این راستا استان قزوین نیز مورد توجه است.

وی اظهار داشت: در سال‌های گذشته تجار و بازرگانان استان قزوین دو سفر به روسیه داشته‌اند که باید دستاوردها و توافق‌های صورت گرفته مورد توجه قرار گیرد تا برای فصل جدی آمادگی بیشتری داشته باشیم.

علیخانی تصریح کرد: همایش توسعه مناسبات ایران و روسیه ۲۷ خرداد ماه در تهران برگزار خواهد شد و برای این مراسم باید بسته اطلاعاتی از وضعیت توانمندی‌های تولیدی در بخش کشاورزی، صنعتی، گردشگری و علمی و دانشگاهی قزوین تهیه و ارائه شود.

وی بیان کرد: در گذشته چند تفاهم نامه بین ایران و روسیه و نیز استان قزوین با استان سوچی و نیز خواهرخواندگی منعقد شده که باید نتایج آن را پیگیری کنیم زیرا استان قزوین توانمندی خوب در صادرات و واردات با روسیه دارد.

در این جلسه مقرر شد بولتن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سرمایه گذاری استان به زبان روسی تهیه و در همایش بررسی مناسبات تجاری ایران و روسیه در ۲۷ خرداد ارائه شود.