عجیب ترین رسم ازدواج بین چینی های باستان / عروسی برادر کوچک تر ممنوع / ترتیب دادن مراسم شبح برای جلب رضایت برادر مرده!

یکی از عجیب ترین رسوم بین چینی های باستان را می توان رسم و تاکید شدید انان بر ازدواج برادر بزرگتر خانواده دانست. رسمی خرافی که گاه صحنه هایی عجیب را رقم می زد.

یکی از عجیب ترین رسوم بین چینی های باستان را می توان رسم و تاکید شدید انان بر ازدواج برادر بزرگتر خانواده دانست. رسمی خرافی که گاه صحنه هایی عجیب را رقم می زد.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، چینی های باستان بر این عقیده بودند که برادر کوچک تر یک خانواده هرگز حق ندارد زودتر از برادر بزرگتر خود عاشق شود و ازدواج کند.

فرض کنید در دوران چین باستان زندگی می کنید و عاشق شده اید اما یک برادر بزرگ تر هم دارید. بدون شک شما مقصر ارزیابی می شوید و به هیچ وجه حق وصال همسر دلخواهتان را نخواهید داشت. اما شاید برایتان سوال باشد وقتی یک برادر کوچک تر عاشق می شود و برادر بزرگ تر به هر دلیلی از دنیا رفته تکلیف چیست. پاسخ بسیار عجیب و باور نکردنی است.

در دوران چین باستان اگر برادر بزرگ تر از دنیا رفته بود، برادر کوچک تر و خانواده داماد موظف بودند با کمک یک جادوگر حرفه ای مراسم شبح برگزار کنند. مراسم شبح شامل احضار روح برادر بزرگتر و برگزاری یک مراسم سوری با حضور جسد یک دختر یا شبح یک دختر بود.

بدیهی است که کل این مراسم خرافات و رواج سنت غلط بود اما متاسفانه تا صدها سال ادامه داشت. از دید خانواده های برگزار کننده این مراسم دلایل مختلفی برای ازدواج های شبح وجود داشت. یکی از این دلایل اعتقاد خرافی به احتمال مرگ یکی از اعضای خانواده نوعروس و تازه داماد بود.  وضعیت این خرافه تا جایی پیش رفته بود که حتی برخی از خانواده های ثروتمند به خود اجازه می دادند پسر مرده خود را به عقد یک دختر زنده در بیاورند.

لینک کوتاه

خبرهای مرتبط

چرا بازی باستانی «لیوبو» منسوخ شده است؟ / نگاهی به حواشی مرگبار یک بازی چینی