کمبود دارو فشار خون در خراسان رضوی تاهفته آینده رفع می‌شود

کمبود دارو فشار خون در خراسان رضوی تاهفته آینده  رفع می‌شود

مشهد- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کمبود دارو فشار خون «والسارتان» که سال گذشته به وجود آمد، تا هفته آینده کاملاً رفع می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر شاپور بدیعی ظهر چهارشنبه در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در روز جهانی فشارخون برگزار شد، اظهار کرد: طبق تمهیداتی که توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد اتخاذ شد برای تأمین داروهای فشار خون مشکلی نخواهیم داشت.

وی افزود: داروی «والسارتا» سال گذشته به خاطر مشکلاتی که در کیفیت مواد اولیه آن به وجود آمد از سراسر دنیا جمع آوری شد اما خوشبختانه تا هفته آینده مشکلات مربوط به این دارو به طور کامل رفع خواهد شد.

بدیعی افزود: بیماری فشار خون همچون هیولایی خوابیده است و امروز در حوزه درمان منشأ بیش از ۱۰ درصد بیماری‌ها، عوارض ناشی از پر فشاری خون است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در حالت کلی برای افراد بالای ۳۰ سال، فشار خون بیشتر ۱۴/۹ خطرناک خواهد بود و نیاز به درمان دارد.

وی با اشاره به پویش ملی بسیج کنترل فشار خون، خاطر نشان کرد: به منظور اجرا این پویش از ۳۰ کلینیک آموزش به بیماران کمک گرفته شده و همگی پزشکان توجیه شده‌اند. در حقیقت هدف ما در این حرکت این است که، فاکتور خطری به نام فشار خون را به مردم گوشزد کنیم تا از ابتلاء به آن جلوگیری شود.