معاون رئیس جمهور از شهروند وظیفه شناس بانه‌ای قدردانی کرد

معاون رئیس جمهور از شهروند وظیفه شناس بانه‌ای قدردانی کرد

سنندج - رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به دنبال اهدای اشیای تاریخی سه هزار ساله توسط یک شهروند وظیفه شناس و فرهنگ دوست بانه‌ای به سازمان میراث فرهنگی بانه از وی قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، یک شهروند بانه‌ای ۹ قلم شیء تاریخی مربوط به حدود سه هزار سال پیش را که کشاورزان منطقە در حین شخم زنی زمین و یا به صورت اتفاقی بدست آوردە بودند جمع‌آوری کرده و با حضور در اداره میراث فرهنگی شهرستان بانه آنها را تحویل داد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز در پیامی از اقدام ارزنده و فرهنگی شهروند بانه‌ای در زمینه اهدای اشیای تاریخی به اداره میراث فرهنگی این شهرستان قدردانی کرد.

گفتنی است در پیام علی اصغر مونسان آمده است: «تحویل و اهدای ۹ قلم اشیای تاریخی ارزشمند متعلق به سه هزار سال پیش از سوی شهروند بانه‌ای، اقدامی ستودنی و تحسین برانگیز است که باید به عنوان الگویی ارزنده و آموزنده به همگان معرفی شود».

در ادامه این پیام آمده است: «اینجانب ضمن قدردانی از این شهروند وظیفه شناس و فرهنگ دوست، امیدوارم فرهنگ مشارکت مردمی در پیشگیری از تهدید و تخریب آثار تاریخی و فرهنگی و صیانت از این داشته‌های ملی به امری همگانی تبدیل شود.