۵۰ دستگاه اجرایی سمنان ویژه برنامه سوم خرداد خود را اعلام کردند

۵۰ دستگاه اجرایی سمنان ویژه برنامه سوم خرداد خود را اعلام کردند

سمنان-مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس سمنان بابیان اینکه برنامه‌های متنوعی ویژه سال‌روز آزادی خرمشهر در استان اجرایی می‌شود، گفت: برنامه ۵۰ دستگاه اجرایی به ستاد بزرگداشت سوم خرداد استان ارسال شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ محمد حسن سلامی ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت اعلام برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر در سالن همایش‌های اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان ضمن بیان اینکه برنامه‌های ۵۰ دستگاه اجرایی استان به ستاد بزرگداشت سوم خرداد ارسال‌شده است، ابراز داشت: در مراسم بزرگداشت سوم خرداد علاوه بر دستگاه‌ها از کمک نهادها و نیروهای مسلح و دانشگاه‌ها نیز بهره گرفته می‌شود.

وی بابیان اینکه ۶۰۰ عنوان برنامه ویژه سوم خرداد در استان سمنان اجرایی خواهد شد، افزود: اجتماع رزمندگان سمنان و مهدی‌شهر، اجرای برنامه در یک هزار مدرسه، رونمایی از نرم افزارهای چند رسانه‌ای از جمله مهم‌ترین برنامه‌های محوری سالروز آزادی خرمشهر را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان بابیان اینکه زنده نگه‌داشتن دلاوری‌ها و رشادت‌های رزمندگان اسلام در روز سوم خرداد برای نسل امروز امری ضروری است، ابراز داشت: جانبازی سربازان اسلام باعث شد تا حتی یک وجب از خاک ایران به دست بیگانگان نیفتد و امروز از آن حادثه به عنوان غرور ملی یاد می‌شود.

سلامی بابیان اینکه بخشی از فضای پارک موزه دفاع مقدس به سالروز آزادی خرمشهر نیز اختصاص‌یافته است، تصریح کرد: این پارک موزه که گام نخست آن افتتاح‌شده است برای تکمیل نیازمند اعتبارات لازم است که امیدواریم امسال با بهره‌برداری از آن بتوانیم بخشی از دین خود را نسبت به زنده نگه‌داشتن یاد شهدا ایفا کنیم.

وی بابیان اینکه ۸۰ میلیارد ریال اعتبار به بنیاد نشر و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان از سفر رئیس جمهور اختصاص‌یافته است، افزود: اقداماتی بسیاری از جمله تهیه و تدوین کتاب پیرامون شهدا، تهیه انیمیشن و فیلم و مستندسازی زندگی شهدا از جمله برنامه‌هایی که در این نهاد پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، یکم تا چهارم خرداد ۹۸ روزهای حماسه آزادسازی خرمشهر با شعار «ما پیروزیم» نام‌گذاری شده است که برنامه‌های این روز در استان سمنان با عنوان‌هایی نظیر روز رسانه، دفاع مقدس و مقاومت، روز شهدا، ایثارگران و پیروان ولایت، روز مقاومت، ایثار و پیروزی و ولایت مداری، و روز دزفول اجرایی می‌شود.