تحویل ۲۰میلیون مترمکعب پساب تصفیه‌شده به پالایشگاه نفت تهران

تحویل ۲۰میلیون مترمکعب پساب تصفیه‌شده به پالایشگاه نفت تهران

تهران- معاون بهره‌برداری شرکت فاضلاب تهران گفت: سالانه ۲۰ میلیون متر مکعب پساب تصفیه‌شده به پالایشگاه نفت تهران تحویل داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، عباسعلی مُصرزاده پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در شرکت آب و فاضلاب تهران اظهار داشت: در طرح انتقال پساب تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران به پالایشگاه نفت تهران، از مردادماه سال گذشته تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰ هزار متر مکعب پساب به این پالایشگاه منتقل شده است.

مُصرزاده افزود: انتقال پساب تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران به پالایشگاه نفت تهران بر اساس قرارداد سال ۱۳۹۴ به مدت ۳۰ سال با دبی متوسط حدود ۶۰۰ لیتر بر ثانیه خواهد بود و بر پایه این طرح سالانه ۲۰ میلیون متر مکعب پساب تصفیه‌شده به پالایشگاه نفت تهران تحویل داده می‌شود.

وی در ادامه با بیان این‌که ۵ درصد ظرفیت تصفیه‌خانه جنوب تهران به منظور مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز توسط شرکت فاضلاب تهران به شرکت پالایش نفت تهران ارائه می‌شود، گفت: با اجرای این پروژه ۶۰ درصد از آب شرب شهری مصرفی در پالایشگاه به شبکه آب شهری بازمی‌گردد.

معاون بهره‌برداری شرکت فاضلاب تهران گفت: عملیات اجرایی خط انتقال پالایشگاه به طول ۳۵۰۰ متر و قطر ۸۰۰ میلی‌متر از محل کانال خروجی تصفیه‌خانه به پالایشگاه در مرداد سال ۱۳۹۷ با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به پایان رسید.